Uzgodniona w piątek przez rząd i związkowców likwidacja Polskiej Grupy Górniczej będzie zbyt wolna względem szybkiego spadku zapotrzebowania na węgiel, które przewiduje… ten sam rząd. [...]
Uzgodniona w piątek przez rząd i związkowców likwidacja Polskiej Grupy Górniczej będzie zbyt wolna względem szybkiego spadku zapotrzebowania na węgiel, które przewiduje… ten sam rząd. [...]
Polskiej Grupie Górniczej kończą się pieniądze. Zamknięcie nierentownych kopalń i kolejna już restrukturyzacja są nieuchronne, ale działacze związkowi wciąż zwlekają. Zamiast przygotować górników na to, co musi przyjść, [...]
Związkowcy znaleźli nowego winnego złej sytuacji górnictwa – import energii elektrycznej. O wsparcie poprosili prof. Mielczarskiego z Politechniki Łódzkiej. Wymyślając jak spalić w Polsce więcej węgla naukowiec położył na [...]
Górniczy związkowcy ustalili z rządem zniesienie tzw. obliga giełdowego. Elektrownie nie będą już musiały sprzedawać prądu w transparentny sposób. To ma „ograniczyć import” energii, ale eksperci są zgodni, [...]
Ponad 1 mld zł straty przyniosło polskie górnictwo węgla kamiennego w 2019 roku. Spadło wydobycie, efektywność, zużycie i import węgla. Wzrosły natomiast jego ceny, wynagrodzenia, zatrudnienie, [...]
Bez względu na to jaki rząd powstanie po wyborach, likwidacji kolejnych kopalń nie da się uniknąć. Polskie górnictwo ma ogromny nadmiar zdolności wydobywczych, a naszego węgla nikt nie chce [...]
Państwowa kontrola nad górnictwem, tłumaczona potrzebą zachowania bezpieczeństwa energetycznego państwa, działa dokładnie odwrotnie. Od lat podkopuje obecny fundament tego bezpieczeństwa. Historia ostatnich 25 lat pokazuje, [...]