Zagraniczna prasówka energetyczna: Grecka tragedia we włoskiej rafinerii; Donald Trump topi morską farmę wiatrową; Brytyjscy politycy chcą dalej jechać z koksem; Szkoccy nafciarze upominają się o sprawiedliwą transformację.
Zagraniczna prasówka energetyczna: Grecka tragedia we włoskiej rafinerii; Donald Trump topi morską farmę wiatrową; Brytyjscy politycy chcą dalej jechać z koksem; Szkoccy nafciarze upominają się o sprawiedliwą transformację.
Geotermia odpowiada za mniej niż 1 proc. ciepła systemowego produkowanego w Polsce. Statystyki w nadchodzących latach może wyraźnie poprawić wykorzystanie tej technologii w największych polskich miastach.
Zagraniczna prasówka energetyczna: Na Morzu Północnym robi się zbyt tłoczno dla wiatraków; Cła zaszkodzą inwestycjom energetycznym w USA; Hiszpanie trzymają się planu zastąpienia elektrowni jądrowych przez OZE; [...]
DLA ABONENTÓW
Ministerstwo Aktywów Państwowych oraz deweloperzy morskich farm wiatrowych mają inny niż resort klimatu pogląd na to, jak w tegorocznej aukcji wyłonić kolejne inwestycje na Bałtyku.
DLA ABONENTÓW
Chodzi o przedstawione przez resort klimatu propozycje przepisów, które dotyczą obszarów przyspieszonego rozwoju OZE. Wdrożenia tych regulacji wymaga unijna dyrektywa RED III.
DLA ABONENTÓW
Rządowy projekt aukcji na przyłącza odda ster transformacji w ręce operatorów systemów elektroenergetycznych. Czy jest lepsze rozwiązanie?
Do premiera trafił list górniczych związków zawodowych. Wskazują sposób na rentowne wykorzystanie zwałów 5 mln ton węgla, z którym nie ma co zrobić
DLA ABONENTÓW
Skrócenie ważności warunków przyłączenia do roku, podwyżka zaliczek, wprowadzenie kamieni milowych do umów przyłączeniowych oraz aukcje na zwolnione moce - to niektóre z rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji Prawa [...]
Materiał Partnera
Spektakularny przyrost odnawialnych źródeł energii wygenerował długą listę wyzwań przed którymi stają wszyscy uczestnicy rynku. Najwięcej z nich dotyczy Wytwórców, którzy często nie są na nie przygotowani. [...]
Po dwuletniej przerwie do taryf za dystrybucję energii elektrycznej powróciła tzw. opłata OZE. I pojawiają się wątpliwości wokół energii wyprodukowanej na własny użytek przez odbiorców.