Polski przemysł zmniejszył zapotrzebowanie na energię elektryczną do poziomu jaki widzieliśmy podczas lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa. Według prognoz MAE cała Europa w tym roku ograniczy pobór elektryczności do poziomu [...]
Polski przemysł zmniejszył zapotrzebowanie na energię elektryczną do poziomu jaki widzieliśmy podczas lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa. Według prognoz MAE cała Europa w tym roku ograniczy pobór elektryczności do poziomu [...]
Wzrost rachunków za energię elektryczną spowodowany wejściem od 2021 roku opłaty mocowej to poważny problem dla przemysłu. Same huty będą musiały zapłacić za prąd o 200 mln zł więcej. [...]
Polski system rekompensat dla przemysłu energochłonnego będzie musiał zostać dostosowany do nowych Wytycznych Komisji Europejskiej. Z listy przemysłów, jakie kwalifikują się na rekompensaty, wypadli producenci nawozów, [...]
Huty, zakłady chemiczne, cementownie i papiernie zapłacą od przyszłego roku o ponad miliard zł więcej za prąd. To koszty rynku mocy.