Budowie nowej elektrociepłowni w Grupie Azoty Puławy, czyli ostatniej w polskiej energetyce inwestycji duży w blok węglowy, zawsze towarzyszyło sporo emocji. Ujawnione w listopadzie duże opóźnienie przedsięwzięcia może przyprawić [...]
Budowie nowej elektrociepłowni w Grupie Azoty Puławy, czyli ostatniej w polskiej energetyce inwestycji duży w blok węglowy, zawsze towarzyszyło sporo emocji. Ujawnione w listopadzie duże opóźnienie przedsięwzięcia może przyprawić [...]
Globalna moc elektrolizerów do 2030 r. może sięgnąć co najmniej 54 GW. W projekcie "Polskiej strategii wodorowej" założono natomiast, że ich moc do tego czasu wyniesie 2 GW. [...]
Budowa bloku 100 MW w Puławach - ostatnia duża inwestycja w polskiej energetyce węglowej - wkrótce będzie zbliżać się do półmetka realizacji. Jednak już teraz inwestor, czyli Grupa Azoty, [...]
Jak przejść od produkcji nawozów dla rolników do produkcji ekologicznych paliw? Producenci nawozów liczą na wykorzystanie energii z wiatru do wytwarzania zielonego amoniaku.
Polska ma duży potencjał wykorzystania wodoru, ale na razie nie czyni z tego użytku w sektorach poza dużymi zakładami przemysłowymi. Plany wykorzystania wodoru w transporcie mają spółki Skarbu Państwa, [...]