Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Krótkie spięcie
  4. >
  5. Prezes Shell Polska: Najw. potencjał rozwoju SBO ma transformacja energetyczna

Prezes Shell Polska: Najw. potencjał rozwoju SBO ma transformacja energetyczna

nbsp;Shell chce rozwijać działające w Krakowie centrum operacji biznesowych – Shell Business Operations (SBO) – w kierunku kolejnych, coraz bardziej wysoko kwalifikowanych rodzajów działalności, z których największy potencjał ma obszar związany z transformacją energetyczną, zgodnie ze strategią stania się biznesem o zerowej emisji netto do 2050 roku, poinformował ISBnews prezes Shell Polska Piotr Kuberka.

"W ostatnich miesiącach centrum w Krakowie powiększyło się o działalność prawną i wsparcia komunikacyjnego dla całej grupy, a widzimy potencjał dla kolejnych rodzajów działalności, przy czym zależy nam na tym, żeby było tam jeszcze więcej wysoko kwalifikowanych ról wymagających szczególnych kwalifikacji" – powiedział Kuberka w rozmowie z ISBnews.

Obecnie SBO Kraków zatrudnia prawie 5 tys. pracowników, obsługując kilkanaście linii biznesowych.

"Już dzisiaj około 200 osób w centrum dedykowanych jest do obsługi obszaru związanego z transformacją energetyczną, z zakresu finansowego czy obsługi klienta i widzimy, że właśnie ten obszar ma jeden z najwyższych potencjałów wzrostu" – dodał prezes.

Jak podkreślił, zatrudnienie w biurze w Krakowie bez wątpienia będzie rosło, choć na razie trudno o konkretne liczby, ale jeszcze ważniejsze jest, aby SBO obsługiwało coraz więcej przyszłościowych linii biznesowych.

"Kluczem jest, aby centrum w Krakowie mogło obsługiwać coraz bardziej wykwalifikowane role, podczas gdy te prostsze byłyby automatyzowane, upraszczane i optymalizowane" – podsumował.

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw – na koniec 2021 roku firma zarządzała siecią 437 stacji.

Piotr Apanowicz

(ISBnews)