Tydzień energetyka: Wypadnięcie z systemu bloku węglowego wstępną przyczyną blackoutu w Czechach; PSE ma 11 mld zł na inwestycje; Orange pozbył się już odbiorców energii w Polsce. [...]
Tydzień energetyka: Wypadnięcie z systemu bloku węglowego wstępną przyczyną blackoutu w Czechach; PSE ma 11 mld zł na inwestycje; Orange pozbył się już odbiorców energii w Polsce. [...]
Dzięki kreatywnemu podejściu grupa Budimex wygrała przetarg na budowę wszystkich trzech odcinków linii wysokiego napięcia, która ma wyprowadzić moc z morskich farm wiatrowych. Nie podoba się to innym wykonawcom, [...]
Pełna sterowalność całego systemu elektroenergetycznego po dachy prosumentów przez operatora przesyłowego i wprowadzenie dynamicznych rozliczeń tam, gdzie się da - to podstawowe postulaty PSE wśród rekomendacji, wysłanych do rządu. [...]
Możliwe, że kilka lat - po planowanym zakończeniu produkcji energii - Elektrownia Łagisza nadal będzie pracować dla PSE jako stabilizator sieci elektroenergetycznej. Czy inne wyłączane elektrownie węglowe też pójdą [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: Korporacje do klimatu podchodzą koniunkturalnie; Brytyjczycy przymierzają się do subsydiowania energii dla przemysłu; Teksas na potęgę inwestuje w magazyny energii, a jednocześnie trwa boom w teksańskiej [...]
Tydzień Energetyka: Kto zawinił w Hiszpanii; Bruksela proponuje koniec z rosyjskim gazem; Gaz-System dostał miliardy na gazociągi; Kasa z KPO na wodór dla Orlenu i Tauronu; [...]
DLA ABONENTÓW
Zarówno parametry lipcowej aukcji dogrywkowej, jak i skierowane do konsultacji założenia grudniowej aukcji głównej, jasno wskazują, że bateryjne magazyny energii nie pasują PSE do mocowej układanki.
Rząd w Madrycie opublikował wnioski po słynnym blackoucie, który 28 kwietnia nawiedził cały kraj. Za splot błędów odpowiedzialne są zarówno operator przesyłowy, jak i elektrownie konwencjonalne. [...]
Zagraniczna prasówka energetyczna: W energetyce jądrowej brakuje wykwalifikowanych pracowników; Fala bankructw w amerykańskiej fotowoltaice; Walka na oskarżenia po blackoucie w Hiszpanii; Politycy śnią o przemysłowej samowystarczalności.
Szpieg GRU w Ministerstwie Energii nie był jedynym przejawem zainteresowania Rosji kształtowaniem polskiej polityki energetycznej. Dziś Rosjanie wykorzystują przede wszystkim media społecznościowe, influencerów i „pożytecznych idiotów”, [...]