Polska energetyka wykonuje kolejne kroki w kierunku rozproszenia. Niestety tylko w obszarze podejmowania decyzji. Satyryczny Przegląd Energetyczny Prof. Konrada Świrskiego.
Polska energetyka wykonuje kolejne kroki w kierunku rozproszenia. Niestety tylko w obszarze podejmowania decyzji. Satyryczny Przegląd Energetyczny Prof. Konrada Świrskiego.
Przeszliśmy rzadki okres wielodniowego zalegania zgniłego wyżu atmosferycznego nad Polską. Tygodniowa produkcja OZE spadła do najniższego poziomu w roku (zaledwie 44% średniorocznej wartości). Ze względu na równoległą wysoką niedostępność [...]
Zdarzają się dni, gdy niezbilansowanie na rynku jest większe niż zakontraktowane przez operatora rezerwy mocy. To jest bardzo niepokojące zjawisko, zagrażające bezpieczeństwu pracy systemu
Ministerstwo szuka 4 mld zł w naszych kieszeniach, aby dalej dopłacać nam do rachunków za prąd. Tymczasem prywatni sprzedawcy oferują już energię taniej niż w „zamrożonej” taryfie. [...]
Tydzień Energetyka: 356 mln zł kary dla Polimeksu; PG Silesia składa wniosek o restrukturyzację; Przyszłość górnictwa wg min. Czarneckiej; Ile kosztuje mrożenie cen prądu w 2025 r.
Materiał Partnera
Kojarzenie wytwórców i odbiorców w ramach kontraktów PPA, stosowanie elastycznych i różnorodnych form rozliczeniowych, a także sprzedaż usług wpisujących się w politykę ESG takich jak certyfikowana zielona energia, [...]
Będziemy mieli połowę energii z OZE w 2030 r. i będziemy dotować wydobycie węgla na zwały do 2049 r. Satyryczny Przegląd Energetyczny prof. Konrada Świrskiego
Zagraniczna prasówka energetyczna: Turecka energetyka węglowa bije rekordy; Ubóstwo energetyczne na Wyspach odzywa się przed zimą; Brytyjczycy nie dają sobie rady z termomodernizacją; Japończycy uparcie nie wierzą w elektromobilność.
Nasz redakcyjny kolega, Bartłomiej Derski, został w środę nagrodzony za artykuł o funkcjonowania polskiego systemu elektroenergetycznego w dniu najwyższego w historii udziału źródeł odnawialnych w pokryciu zapotrzebowania odbiorców, [...]
W dobie kryzysu energetycznego więksi odbiorcy prądu odeszli od kontraktów długoterminowych na rzecz zakupów na kwartał, miesiąc czy dzień do przodu. Pomimo wysokiego ryzyka, zyskali na tym. [...]