Rząd w błyskawicznym tempie przyjął projekt ustawy, dającej sprzedawcom z urzędu dodatkowe trzy miesiące na złożenie do URE wniosków taryfowych. Tak, aby nowe taryfy dla gospodarstw domowych weszły w [...]
Rząd w błyskawicznym tempie przyjął projekt ustawy, dającej sprzedawcom z urzędu dodatkowe trzy miesiące na złożenie do URE wniosków taryfowych. Tak, aby nowe taryfy dla gospodarstw domowych weszły w [...]
DLA ABONENTÓW
Rekordowo niski poziom korekcyjnego współczynnika dyspozycyjności bateryjnych magazynów energii przewiduje projekt rozporządzenia ws. aukcji dogrywkowej rynku mocy. Ma ona pozwolić na zakontraktowanie mocy w nowych elektrowniach gazowych.
Większa płynność na giełdzie energii to większa konkurencja, ale obligo nie jest już mechanizmem gwarantującym większe obroty. W obliczu spadających obrotów na giełdzie potrzeba nowych produktów, [...]
Ceny energii elektrycznej dla domów wzrosły w latach 2015-2025 o 87%. Jednak w tym czasie średnie pensje się podwoiły, a minimalna krajowa wzrosła z niespełna 1300 do ponad 3500 [...]
Tydzień energetyka: Francja chce korytarza cenowego dla ETS; Dziurawe embargo na rosyjski LPG; Kanada uruchamia pierwszy na Pacyfiku terminal LNG; Prezes zwolniony za drogi prąd; [...]
W ciągu roku moc magazynów energii u prosumentów w Polsce wzrosła niemal pięciokrotnie, osiągając poziom (258 MW), do którego fotowoltaika dochodziła przez kilka lat. Oznacza to, [...]
W sobotę, 22 marca 2025, ceny energii elektrycznej na polskiej giełdzie spadły do najniższego poziomu w historii, osiągając minus 429 zł/MWh. Odbiorcy mogą zarobić na tym, [...]
Jak konsumenci mają obniżyć sobie ceny prądu jeśli na terenie połowy kraju ogranicza im się prawo do fundamentalnej informacji o zużyciu?
Zagraniczna prasówka energetyczna: Szwedzka gigafarma wiatrowa przejechała się na zbyt ryzykownej umowie PPA; Brytyjczykom przybywa OZE, ale to gaz wycenia im rachunki za prąd; Tania ropa, której chce Trump, [...]
Tydzień Energetyka: Nowa atomowa strategia bez sensacji; Prezes jądrowej spółki odchodzi; Qemetica zamyka fabrykę sody; NFOŚiGW odpala nowy program rozwoju ładowarek i sieci; Trump górą w energetycznej wojnie celnej [...]