Warszawa chce, aby rynek mocy dla węglówek działał do 2035 r. Jeśli Bruksela się zgodzi, to pozostaje tylko jedno pytanie: czy czterdziestoletnie bloki jeszcze dadzą radę?
Warszawa chce, aby rynek mocy dla węglówek działał do 2035 r. Jeśli Bruksela się zgodzi, to pozostaje tylko jedno pytanie: czy czterdziestoletnie bloki jeszcze dadzą radę?
Wojna w Ukrainie zmieniła wszystko. Agresja Rosji na demokratyczny, 44-milionowy kraj wywołała wstrząs. Przewartościowała całkowicie politykę energetyczną Unii Europejskiej i postawiła znak zapytania nad dotychczas niewzruszonymi dogmatami.
Program badawczy "Bloki 200+", mający przystosować wysłużone bloki energetyczne klasy 200 MW do współpracy z wiatrakami i fotowoltaiką, dobiegł końca. Choć w przeszłości trochę powątpiewano w sens utrzymywania przy [...]
Kraje UE do końca roku przestaną kupować 2/3 rosyjskiego surowca. - To będzie cholernie trudne, ale jest możliwe – mówił unijny komisarz ds. klimatu Frans Timmermans. [...]
Możecie dłużej korzystać z węgla, dzięki temu UE zużyje mniej gazu, którego będzie brakować. Ale musicie przyspieszyć rozwój OZE.
Tydzień Energetyka: Ropa i gaz drożeją, rynki szaleją; Gaz wciąż płynie przez Ukrainę; Elektrownia w atomowa w Zaporożu w ogniu wojny; Rząd zaakceptował NABE; Frans Timmermans o polskim węglu
Ukraińskimi rurociągami wciąż płynie gaz z Rosji, a zachodnie sankcje nie dotkną rosyjskich dostaw surowców. I Zachód, i Rosja nie chcą grać tą kartą, bo ryzyko dla obu stron [...]
Tydzień Energetyka: Górnicy znowu chcą podwyżek; Poprawki do dyrektywy ETS; KGHM z umową na małe reaktory; Rządowa kroplówka dla EDF we Francji; Bez paniki na rynku gazu
Budowa nowej elektrociepłowni JSW w Radlinie, choć zaprojektowanej na specyficzne paliwo, nie robi aż takiego wrażenia jak warty miliardy złotych, zepsuty blok energetyczny Taurona w Jaworznie. [...]
Czy Polska traci czy zyskuje na uprawnieniach do emisji CO2? Dlaczego ceny energii zanotowały taki skok tej zimy? Czy gdyby zielonej energii było więcej, to ceny byłyby niższe? [...]