Nasze zdolności eksportu i importu energii z Niemiec mają znacznie wzrosnąć i to o wiele szybciej, niż wcześniej planowano. To świetna wiadomość dla konsumentów, ale wielkie wyzwanie dla polskich [...]
Nasze zdolności eksportu i importu energii z Niemiec mają znacznie wzrosnąć i to o wiele szybciej, niż wcześniej planowano. To świetna wiadomość dla konsumentów, ale wielkie wyzwanie dla polskich [...]
Eurelectric - największa organizacja branży energetycznej w Europie - delikatnie potępił polski Urząd Regulacji Energetyki za interwencję w sprawie przepływów kołowych między Niemcami a Austrią, [...]
Do końca tygodnia spółki skarbu państwa mają podjąć decyzję ile włożą w Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw, który ma uratować Kompanię Węglową.
Przygotowany przez Brukselę projekt dyrektywy o rozdziale uprawnień do emisji CO2 po 2020 r. jest sporym zaskoczeniem dla rządu i energetyków. Pieniądze z darmowych uprawnień nie będą trafiały do [...]
Komisja naciska na rozbudowę interkonektorów, zarządzanie popytem, inteligentne sieci i liczniki. Receptą na rozchwianie rynku spowodowane nieprzewidywalnością OZE mają być kontrakty długoterminowe wytwórców z konsumentami. [...]
Znamy model rynku, który zaproponuje Komisja Europejska. Jest „szyty” pod odnawialne źródła energii, nastawiony na integrację rynków państw UE i bardzo niechętny mechanizmom wspierania mocy
Finansowany przez PIR i BGK Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorców będzie miał 1,5 mld zł. To wystarczy na dokapitalizowanie Nowej Kompanii Węglowej, choć udział firm energetycznych wciąż jest rozważany.
Komisja Europejska opublikowała plan dla Grecji, który odrzucił rząd w Atenach. Oczywiście większość propozycji dotyczy podatków, budżetu, ale w pakiecie reform strukturalnych jest też coś, [...]
W UE popyt na gaz spada, spadają też jego ceny. Ale niezmienna jest wiara części koncernów w przyszłość błękitnego paliwa. Czy uzasadniona?
Unia energetyczna, „cudowne dziecko” Donalda Tuska, zaczyna dorastać. Choć szczegółowe propozycje coraz bardziej irytują polskich energetyków, to trzeba pogodzić się z faktem, że innej unii nie będzie