Kolejne wersje negocjowanego w Paryżu traktatu są coraz bardziej miękkie. Przewodnicząca obradom Francja nie chce dopuścić do powtórki z Kopenhagi w 2008 r. kiedy COP skończył się kompletnym fiaskiem.
Kolejne wersje negocjowanego w Paryżu traktatu są coraz bardziej miękkie. Przewodnicząca obradom Francja nie chce dopuścić do powtórki z Kopenhagi w 2008 r. kiedy COP skończył się kompletnym fiaskiem.
Premier Beata Szydło zapowiedziała, że Agencja Rezerw Materiałowych kupi węgiel ze zwałów. Ale ARM na razie nie ma żadnej podstawy prawnej żeby to zrobić. A Komisja Europejska może uznać [...]
Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu resort skarbu wymieni część członków zarządów w spółkach skarbu państwa. Najszybsze nominacje będą zapewne w Tauronie i Orlenie, bo tam skarb państwa ma mniej [...]
Trwa wyścig między między Komisją Europejską a rządami państw UE. Państwa, póki jeszcze mogą, próbują modelować swój rynek energii. Urzędnicy z Brukseli chcą żeby modele te mieściły się w [...]
Minister skarbu Dawid Jackiewicz z wiceministrami Henrykiem Baranowskim i Filipem Grzegorczykiem będzie wciąż nadzorował spółki energetyczne. Minister energii bierze górnictwo. Paweł Sałek odpowiedzialny za sprawy klimatyczne w resorcie środowiska.
DLA ABONENTÓW
Komisja Europejska wszczęła 13 listopada dwa postępowania w sprawie mechanizmu wspierania mocy we Francji. Pierwsze dotyczy ogólnokrajowego rynku mocy, drugi – wsparcia nowej elektrowni gazowej w Bretanii. [...]
DLA ABONENTÓW
Komisja Europejska wszczęła procedurę przeciw Węgrom, które chcą wybudować nowe bloki w elektrowni atomowe z pominięciem przepisów o zamówieniach publicznych. Podobne przepisy weszły w życie także w Polsce i [...]
DLA ABONENTÓW
Sejm tak szybko nadał kompetencje ministrowi energii, że aż zapomniał zapytać o zdanie nowych ministrów skarbu i środowiska. W rezultacie w Senacie „odkręcono” całą sprawę. [...]
Rząd PiS z udziałem wiceministra z poprzedniej ekipy Wojciecha Kowalczyka będzie prawdopodobnie realizował drugi „plan Kowalczyka”. Ale żeby nowa Kompania Węglowa przestała fedrować straty, z rynku musi zniknąć od [...]
Sejm w ekspresowym tempie uchwalił ustawę powołującą ministra energetyki. Prawdopodobnie Henryk Baranowski i Grzegorz Tobiszowski zostaną wiceministrami odpowiedzialnymi za energetykę i górnictwo.