Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Pionierzy zielonego wodoru w Polsce poszukiwani!

Pionierzy zielonego wodoru w Polsce poszukiwani!

Niemiecki Program kształcenia „Wodór dla TOP Menedżerów” prowadzony przez dwa niemieckie Uniwersytety w Oldenburgu i Hanowerze już w Polsce.
Studium-Wodoru-Baner-800×480

Projekt od kilku lat z powodzeniem jest realizowany w Niemczech. W tym roku pierwsza edycja odbędzie się w Polsce. Partnerem, który odpowiada za organizację Programu po stronie polskiej jest Studium Wodoru.

Transformacja energetyczna wymaga zarówno od firm, jak i instytucji publicznych coraz bardziej zaawansowanej wiedzy eksperckiej w procesach inwestycyjnych związanych z zielonym wodorem. Taką wiedzę można zdobyć w ramach Programu Studium, który kończy się otrzymaniem prestiżowego certyfikatu Certificate of Advanced Studies (CAS) Uniwersytetu w Oldenburgu.

Zajęcia planowane są w przygranicznym Görlitz, co ułatwia uczestnictwo ze strony polskiej.

Pionierzy zielonego wodoru w Polsce są poszukiwani, rekrutacja już wystartowała.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.studiumwodoru.pl

Technologie wspiera:
Do 2030 r. polska energetyka będzie zużywać o połowę mniej węgla. Zamiast obietnic o wydobywaniu węgla tak długo jak jest w kopalniach, potrzebne jest przyspieszenie planu zamykania kopalń. Jeśli go nie będzie, to górnicy będą wydobywać ponad 10 mln ton nikomu niepotrzebnego węgla, a podatnicy dopłacą 10 mld zł rocznie.
europa wegiel zamykanie mapa
Przed nowym rządem stoi długa lista decyzji do podjęcia. Zaniedbane remonty elektrowni, zły stan sieci dystrybucyjnych, niedokończony projekt wydzielenia aktywów węglowych i upadające górnictwo. Do tego presja obniżania cen energii elektrycznej. Każdy z tych obszarów wymaga natychmiastowych decyzji oraz dużych nakładów finansowych.
Polityka energetyczna Polski do 2040 roku zakłada dalszy szybki spadek znaczenia węgla w krajowej energetyce
Polityka energetyczna Polski do 2040 roku zakłada dalszy szybki spadek znaczenia węgla w krajowej energetyce
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają: