Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu

Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu

W dniu 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA - RESTAURACJA FIRST FLOOR przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 - V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.
ggp2023-800x480px

W dniu 1 grudnia 2023 roku w VARSOVIA APARTAMENTY KASPRZAKA – RESTAURACJA FIRST FLOOR przy ul. Kasprzaka 31 w Warszawie, odbędzie się doroczne branżowe wydarzenie Green Gas Poland 2023 – V Forum Biogazu i Biometanu, które przyciąga uwagę przedsiębiorców oraz pasjonatów energii odnawialnej. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle interesująco, skupiając się na szeregu kluczowych zagadnieniach, które kształtują przyszłość biogazu i biometanu w Polsce i Europie.

  1. Aktualne zmiany w ustawodawstwie dotyczącym Odnawialnych Źródeł Energii (OZE): Jednym z głównych tematów forum będzie omówienie ostatnich zmian w ustawie o OZE i Prawie energetycznym oraz specustawa dotycząca niektórych biogazowni rolniczych. Eksperci przyjrzą się szansom, wyzwaniom i potencjalnym ryzykom związanym z tymi przepisami.
  2. Branżowe Centrum Umiejętności: Rozwój biogazowni i biometanowni zwiększa zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów. Green Gas Poland 2023 poświęci uwagę potrzebie rozwojowi kształcenia zawodowego na przykładzie Branżowego Centrum Umiejętności (BCU) w dziedzinie bioenergetyka przy Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu na Lubelszczyźnie powstającego z inspiracji i przy współpracy z UPEBBI.
  3. Projekt „Kształcenie kadr dla europejskiego sektora biogazu”: Inicjatywa ta, realizowana przez UPEBBI, Česká bioplynová asociace i Latvijas Biogāzes asociācija. Będziemy analizować korzyści z międzynarodowej współpracy w rozwój edukacji w sektorze biogazu.
  4. Rada Konsultacyjna UPEBBI: Forum będzie doskonałą okazją do spotkania z wybitnymi specjalistami, profesorami i doktorami z różnych ośrodków naukowych takich, jak Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Akademia Górniczo-Hutnicza, którzy są członkami Rady Konsultacyjnej UPEBBI.
  5. Finansowanie projektów biogazowych: Omówimy kwestie finansowania projektów biogazowych zarówno z funduszy publicznych, w tym dotacji unijnych, jak i z sektora prywatnego, takie jak kredyty, leasing czy private equity. Przyjrzymy się, jak te źródła finansowania kształtują przyszłość inwestycji w biogaz i biometan.
  6. Aspekt ekoterroryzmu w inwestycjach biogazowych: Analiza tego zagadnienia, oparta na studiach przypadków i profesjonalnych propozycjach, pozwoli zrozumieć, jak chronić sektor biogazu i biometanu przed potencjalnymi zagrożeniami.
  7. Program Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”: Przedstawimy najnowsze informacje na temat tego programu, który ma na celu rozwijanie lokalnych systemów energetycznych opartych na elektrociepłowniach.
  8. Inwestycje biogazowe a rolnictwo wielkoobszarowe: Zastanowimy się nad szansami i wyzwaniami, jakie niosą inwestycje biogazowe dla rolnictwa na dużą skalę.
  9. Rola Grupy Orlen i plany inwestycyjne PGNiG BioEvolution: Dowiemy się więcej o planach Grupy Orlen, która aspiruje do bycia liderem na rynku biometanu, oraz planach inwestycyjnych PGNiG BioEvolution sp. z o.o.

Doroczne nagrody: Na zakończenie forum zostaną wręczone prestiżowe nagrody, takie jak Ambasador Biogazu 2023, Biogazownia Roku i Dostawca Roku, które wyróżniają osiągnięcia i zaangażowanie w sektorze biogazu i biometanu w 2023 roku.

Green Gas Poland 2023/V Forum Biogazu i Biometanu będzie ważnym wydarzeniem dla wszystkich zainteresowanych przyszłością biogazu i biometanu w Polsce. Forum stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i budowania relacji w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Nie zapomnijcie śledzić naszej strony internetowej http://greengaspoland.pl/ i być z nami 1 grudnia 2023 roku!

Zagraniczna prasówka energetyczna: Jądrowy renesans zmaga się z czasem i kosztami; Vestas znów łapie pomyślne wiatry; Naftowe koncerny ładują elektryki; Toyota chce produkować jak Tesla.
turbogenerator and powerplant close up, against a blue sky with clouds, farm energy complex
Jeden dobry kwartał wiosny nie czyni, ale daje branży nadzieję na lepsze czasy - takie wnioski płyną z komentarza do wyników koncernu Vestas. Fot. Depositphotos
Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Co przyniesie energetyce nowa koalicja; Mrozić czy chłodzić ceny prądu; Niemcy: 12 mld euro na prąd dla energochłonnych; Efektowna klapa NuScale; Październik pod znakiem wiatru.
umowa koalicyjna energetyka
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Dokładnie 326 wniosków wpłynęło w pierwszym naborze do tegorocznego programu pomocy dla firm dotkniętych wzrostami cen energii - dowiedział się portal WysokieNapiecie.pl.
Huta przemysł energochłonny fot. Depositphotos
Odbiorcy przemysłowi odpowiadają za 33 TWh rocznego zużycia, czyli ok. 25 proc. krajowego zużycia odbiorców końcowych. Fot. Tomasz Elżbieciak
Od wiosny plany związane wielkoskalowymi magazynami energii rosną w tempie ponad 1 GW miesięcznie. Kto się kryje za tymi inwestycjami? Kto ma szanse rzeczywiście je zrealizować? W pierwszej kwestii już coś wiemy, a druga częściowo rozstrzygnie się już w grudniu.
magazyny przylaczenia pse moce mw 10 2023
Magazyny energii, dla których PSE wydały warunki przyłączenia do października 2023 r.
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija: