Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Zielony przemysł
  6. >
  7. Co blokuje ponad 5 mld zł dla przemysłu energochłonnego?

Co blokuje ponad 5 mld zł dla przemysłu energochłonnego?

Znamy przyczynę przedłużającej się notyfikacji w Komisji Europejskiej tegorocznej edycji programu wsparcia dla energochłonnych firm.
Power line and flag of European Union. Energy crisis. Concept of global energy crisis. Increase in electricity consumption. Arrow on the chart moves up. Increasing cost
Tegoroczny program przewiduje 5,5 mld zł wsparcia dla przemysłu energochłonnego. Fot. Depositphotos

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Weszła w życie nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Kluczowe zmiany dotkną blisko 70% powierzchni Polski. Prawnicy kancelarii KTO Legal analizują jak wpłyną one m.in. na proces inwestycyjny farm fotowoltaicznych czy energetyki atomowej.
prawo OZE atom
Fot. depositphotos
Kiedy w zeszłym roku rząd wprowadzał wszystkie antykryzysowe środki, które miały złagodzić olbrzymie podwyżki cen energii, wieszczyliśmy koniec rynku energii jaki znamy. Po roku widać, że pacjent przeżył, choć końska kuracja zaordynowana przez rząd wywołała skutki, których do końca przewidzieć się nie dało.
rynek energii
Fot. depositphotos
Rynek energii rozwija:
Materiał Partnera
Ceny węgla w europejskich portach, gazu i energii elektrycznej spadły o kilkadziesiąt procent od historycznych szczytów. Jednak stabilizują się one na znacznie wyższym poziomie, niż przed kryzysem energetycznym. Czy to się zmieni? Jak będą się kształtowały ceny prądu w najbliższych miesiącach i kolejnych latach?
Co dalej z cenami prądu
Fot. depositphotos
Rynek energii rozwija:
Elektroenergetyka polska jest nieracjonalna, bardzo droga i niedostosowana do aktualnych warunków. Niezależnie od tego, kto powoła nowy rząd, potrzebne będą bardzo trudne decyzje.
polska energetyka