Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie 12-13 października

5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie 12-13 października

Dyrektorzy i kierownicy przedsiębiorstw ciepłowniczych i energetycznych, producenci biomasy i paliw alternatywnych, dostawcy technologii, eksperci oraz przedstawiciele stowarzyszeń branżowych wezmą udział w 5. edycji konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie, która rusza już 12 października.
5 BwC 800 400 PL

Zarejestruj się na konferencję już dziś!


5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie

Krajowe ciepłownictwo potrzebuje nowej strategii, która będzie odzwierciedlać stojące przed sektorem wyzwania. Dekarbonizacja, modernizacja, finansowanie – te trzy tematy są dziś kluczowe w rozmowie o przyszłości ciepłownictwa w Polsce. Które z paliw będzie optymalne dla instalacji? Jak rozwija się rynek paliw alternatywnych? Jak pozyskać finansowe wsparcie na modernizację przedsiębiorstwa ciepłowniczego?

Na te pytania będziemy odpowiadać podczas 5. Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie, która odbędzie się 12-13 października w Luxury Hotel w Piekarach Śląskich. Spotkanie branży ciepłowniczej adresujemy także do przedstawicieli sektora biomasowego, energetycznego, odpadowego.


Zobacz relację z IV Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie


Program wydarzenia obejmie m.in.:

  • Dyrektywa RED III a wyzwania dla ciepłownictwa
  • Kogeneracja – niewykorzystany potencjał
  • Biogaz i wodór – paliwa przyszłości dla ciepłownictwa?
  • Biomasa w ciepłownictwie – szanse i ograniczenia
  • Forum Liderów – debata z udziałem ekspertów sektora ciepłowniczego

Wizyta studyjna w Elektrociepłowni Veolia

Drugiego dnia konferencji – 13 października – odbędzie się wizyta studyjna w Elektrociepłowni Veolia Południe w Tarnowskich Górach. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają wykorzystanie w zakładzie biomasy i biogazu produkowanego w lokalnej oczyszczalni ścieków. Dołącz do spotkania i skorzystaj z szansy zwiedzania instalacji w Tarnowskich Górach!

Od 1 października 2023 r. rozpocznie się proces wdrażania mechanizmu CBAM - cła węglowego, które docelowo ma załatać poważną dziurę w dotychczasowej polityce klimatycznej Unii Europejskiej. Nowe regulacje budzą wiele nadziei, ale też obaw.
Heavy industry air pollution image
Przemysł w Polsce liczy na to, że produkty z krajów, które nie ponoszą kosztów polityki klimatycznej zostaną dociążone odpowiednim domiarem na unijnych granicach. Fot. Depositphotos
Inwestycje w odnawialne źródła energii, pojazdy elektryczne i magazyny energii rosną w rekordowym tempie na całym świecie, co napędza bezprecedensowy wzrost popytu na kluczowe minerały.
kopalnia miedzi
Fot.depositphotos
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!