Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Seminarium – Konkluzje BAT dla energetyki i ciepłownictwa, 22.09.2015,Warszawa

Seminarium – Konkluzje BAT dla energetyki i ciepłownictwa, 22.09.2015,Warszawa

abc2209

abc2209

Szanowni Państwo, 

biuro JRC IPPC w Sewilli jest już na finiszu prac nad dokumentami referencyjnymi dla energetyki, LCP BREF. Integralną częścią tych prac są tzw. konkluzje BAT, które będą określać wymagania związane z najlepszymi dostępnymi technikami BAT i będą z automatu obowiązywać obligatoryjnie.

Konkluzje BAT zgodnie z dyrektywą IED będą podstawą do wydawania pozwoleń zintegrowanych przez właściwe organy ochrony środowiska. Nowe regulacje zmuszą więc marszałków i starostów do prawidłowego określania parametrów udzielania tych pozwoleń w oparciu o w/w dokumenty.

Dostosowanie instalacji do wymagań określonych w konkluzjach BAT powinno nastąpić w terminie maksymalnie czterech lat od dnia ich publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Tym samym nakłada to na zakłady wiele nowych obowiązków związanych z podejmowaniem trudnych decyzji modernizacyjnych oraz inwestycyjnych.

Bez dostosowania do wymagań konkluzji BAT od 2020 r. instalacjom spalania grozi brak zgody na ich dalszą eksploatację.

Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania i ryzyka biznesowe, Zespół powermeetings.eu zaprasza Państwa do udziału w seminarium:

KONKLUZJE BAT DLA ENERGETYKI ORAZ CIEPŁOWNICTWA

22 września 2015

Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

W trakcie spotkania dowiedzą się Państwo jak prawidłowo funkcjonować w tej nowej rzeczywistości prawno – technicznej. Zapoznamy Państwa z wieloma aspektami wynikającymi ze spotkania Technicznej Grupy Roboczej w Sewilli, jakie odbyło się w czerwcu 2015. Zaproszeni przez nas prelegenci – m.in. Małgorzata Typko, Ekspert Ochrony Środowiska, dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym, pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości, pojawiające się sytuacje dyskusyjne czy też ryzykowne w zakresie dostosowania instalacji do nowych standardów.

Zapraszam do udziału!

Agnieszka Kozłowska

Project Manager

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27/306
00-508 Warszawa

tel.:+48 22 740 67 80
kom.: + 48 508 921 590
faks: +48 22 672 95 89
e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

abr

Ustawa, o której pisaliśmy ostatnio w artykule „Wywłaszczenie nieruchomości pod korytarze przesyłowe” wejdzie w życie 14 września 2015 r. Przepisy ustawy będą obowiązywać do końca 2025 r. Co się zmieni?

Dotyczy: specustawa przesyłowa (korytarze przesyłowe)
Tytuł: ustawa z dnia 24 lipca 2015 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: ogłoszenie, vacatio legis
Następny etap: wejście w życie

ole 220
Rynek energii rozwija:

Trzy miesiące to typowy czas fazy rozruchu terminala importowego LNG. Jeśli - zgodnie z ostatnimi deklaracjami ministra skarbu - budowa gazoportu w Świnoujściu miałaby się skończyć jeszcze we wrześniu, to teoretycznie terminal powinien normalnie działać od początku 2016 r.

gaz lng 07-2015

Energetyka nie wejdzie bezpośrednio do Nowej Kompanii Węglowej, zaangażuje się jedynie poprzez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw. Czy taką formę  pomocy dla Kompanii zaakceptuje Komisja Europejska?  I co się stanie z polskim górnictwem jeśli światowe ceny za rok zjadą do 40 dol. za tonę?

wegielcenysortyment