Menu
Patronat honorowy Patronage

Seminarium – Konkluzje BAT dla energetyki i ciepłownictwa, 22.09.2015,Warszawa

Szanowni Państwo, 

biuro JRC IPPC w Sewilli jest już na finiszu prac nad dokumentami referencyjnymi dla energetyki, LCP BREF. Integralną częścią tych prac są tzw. konkluzje BAT, które będą określać wymagania związane z najlepszymi dostępnymi technikami BAT i będą z automatu obowiązywać obligatoryjnie.

Konkluzje BAT zgodnie z dyrektywą IED będą podstawą do wydawania pozwoleń zintegrowanych przez właściwe organy ochrony środowiska. Nowe regulacje zmuszą więc marszałków i starostów do prawidłowego określania parametrów udzielania tych pozwoleń w oparciu o w/w dokumenty.

Dostosowanie instalacji do wymagań określonych w konkluzjach BAT powinno nastąpić w terminie maksymalnie czterech lat od dnia ich publikacji w Dzienniku Urzędowym UE. Tym samym nakłada to na zakłady wiele nowych obowiązków związanych z podejmowaniem trudnych decyzji modernizacyjnych oraz inwestycyjnych.

Bez dostosowania do wymagań konkluzji BAT od 2020 r. instalacjom spalania grozi brak zgody na ich dalszą eksploatację.

Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania i ryzyka biznesowe, Zespół powermeetings.eu zaprasza Państwa do udziału w seminarium:

KONKLUZJE BAT DLA ENERGETYKI ORAZ CIEPŁOWNICTWA

22 września 2015

Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

W trakcie spotkania dowiedzą się Państwo jak prawidłowo funkcjonować w tej nowej rzeczywistości prawno – technicznej. Zapoznamy Państwa z wieloma aspektami wynikającymi ze spotkania Technicznej Grupy Roboczej w Sewilli, jakie odbyło się w czerwcu 2015. Zaproszeni przez nas prelegenci – m.in. Małgorzata Typko, Ekspert Ochrony Środowiska, dzieląc się swoim doświadczeniem zawodowym, pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości, pojawiające się sytuacje dyskusyjne czy też ryzykowne w zakresie dostosowania instalacji do nowych standardów.

Zapraszam do udziału!

Agnieszka Kozłowska

Project Manager

powermeetings.eu
Al. Jerozolimskie 27/306
00-508 Warszawa

tel.:+48 22 740 67 80
kom.: + 48 508 921 590
faks: +48 22 672 95 89
e-mail: [email protected]

www.powermeetings.eu

abr

Ustawa, o której pisaliśmy ostatnio w artykule „Wywłaszczenie nieruchomości pod korytarze przesyłowe” wejdzie w życie 14 września 2015 r. Przepisy ustawy będą obowiązywać do końca 2025 r. Co się zmieni?

Dotyczy: specustawa przesyłowa (korytarze przesyłowe)
Tytuł: ustawa z dnia 24 lipca 2015 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: ogłoszenie, vacatio legis
Następny etap: wejście w życie

Trzy miesiące to typowy czas fazy rozruchu terminala importowego LNG. Jeśli - zgodnie z ostatnimi deklaracjami ministra skarbu - budowa gazoportu w Świnoujściu miałaby się skończyć jeszcze we wrześniu, to teoretycznie terminal powinien normalnie działać od początku 2016 r.

Energetyka nie wejdzie bezpośrednio do Nowej Kompanii Węglowej, zaangażuje się jedynie poprzez Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw. Czy taką formę  pomocy dla Kompanii zaakceptuje Komisja Europejska?  I co się stanie z polskim górnictwem jeśli światowe ceny za rok zjadą do 40 dol. za tonę?