Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Wywłaszczenie nieruchomości pod sieci przesyłowe

Wywłaszczenie nieruchomości pod sieci przesyłowe

Wchodzą w życie nowe zasady wywłaszczania nieruchomości pod budowę sieci przesyłowych elektroenergetycznych. Mec. Karol Tarniowy z kancelarii adwokackiej Rychłowski & Urbański opisuje nową procedurę prawną.

Dotyczy: specustawa przesyłowa (korytarze przesyłowe)
Tytuł: ustawa z dnia 24 lipca 2015 roku o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: wejście w życie
Następny etap: stosowanie

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Trzy organizacje ekologiczne z USA w petycji do Departamentu Handlu domagają się wprowadzenia zakazu eksportu amerykańskiego gazu. Ekolodzy uważają, że zwiększone wydobycie gazu z łupków zrujnuje środowisko, a tani gaz stoi w sprzeczności z walką ze zmianami klimatu. USA planują tymczasem eksport wielkich ilości gazu w formie LNG. Autorzy petycji grożą, że w razie negatywnej odpowiedzi pójdą do sądu.

gaz lng usa wydobycie

Witek i Karol hodują papugi, ale nie mają kasy. Chcieli  je więc sprzedać innym chłopakom z obozu - Danielowi, Oliwierowi,  Mariuszowi i Damianowi. Oni jednak nie chcą kupić papużek Witka i Karolka, bo uważają, że są obciachowe, głośno skrzeczą i za dużo kosztują.

wegiel ara notowania 2015
Rynek energii rozwija:

O dywersyfikacji źródeł wytwarzania energii, jej magazynowaniu i zarządzaniu popytem mówił w Polskim Radiu Bartłomiej Derski.