Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Jakiego udziału OZE w Polsce do 2030 chce rząd?

Jakiego udziału OZE w Polsce do 2030 chce rząd?

Wbrew zapisom o kluczowym udziale węgla brunatnego i kamiennego Polska będzie zwiększać udział OZE w miksie energetycznym także po 2020 roku. Nadal trwają targi o to jak duży ma być. W analizie przedstawiamy koncepcje, które były omawiane przez zespoły rządowe, a także efekty prognoz zamówionych przez Ministerstwo Gospodarki.

Dotyczy: Polityka energetyczna Polski
Tytuł: Projekt Polityki energetycznej Polski do 2050 roku
Etap: konsultacje społeczne
Następny etap: rząd

ole 220

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Witek i Karol hodują papugi, ale nie mają kasy. Chcieli  je więc sprzedać innym chłopakom z obozu - Danielowi, Oliwierowi,  Mariuszowi i Damianowi. Oni jednak nie chcą kupić papużek Witka i Karolka, bo uważają, że są obciachowe, głośno skrzeczą i za dużo kosztują.

wegiel ara notowania 2015
Rynek energii rozwija:

O dywersyfikacji źródeł wytwarzania energii, jej magazynowaniu i zarządzaniu popytem mówił w Polskim Radiu Bartłomiej Derski.

Perspektywa dostaw skroplonego gazu ziemnego ze Stanów Zjednoczonych do Europy nabiera kształtów. Kontrakt na sprowadzenie prawie 3 mld m sześc. gazu do terminala LNG w Dunkierce podpisał z Amerykanami francuski EDF.

lng
abr

Kolejna wersja projektu nowego rozporządzenia dywersyfikacyjnego ujrzała światło dzienne oraz została skierowana do konsultacji publicznych. Proponowane zmiany w teorii powinny "naprawić" znaczną część absurdów obecnego rozporządzenia.

Dotyczy: Obowiązek dywersyfikacji dostaw gazu
Tytuł: projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie minimalnego poziomu dywersyfikacji dostaw gazu z zagranicy, wersja 1.8

Etap: konsultacje publiczne
Następny etap: ministerstwo - ostateczny tekst projektu

ole 220
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!