Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. „Dziennik” – o ratowaniu górnictwa przez energetykę

„Dziennik” – o ratowaniu górnictwa przez energetykę

Cytowany na stronach "Dziennika" red. Bartłomiej Derski tłumaczy tło sporu na linii Ministerstwo Skarbu Państwa - państwowe grupy energetyczne o ratowanie państwowych kopalń.

Cytowany na stronach „Dziennika” red. Bartłomiej Derski tłumaczy tło sporu na linii Ministerstwo Skarbu Państwa – państwowe grupy energetyczne o ratowanie państwowych kopalń.

Bartłomiej Derski z portalu wysokienapiecie.pl tłumaczy, że rząd chciałby wywiązać się ze styczniowych obietnic złożonych górnikom i do września zakończyć restrukturyzację. Jego zdaniem rząd będzie chciał znaleźć inwestora dla kopalni w Brzeszczach. Możliwe jest także przesunięcie jej do Nowej Kompanii Węglowej. To jednak, według eksperta, mogłoby zniszczyć cały plan restrukturyzacji.

Rozmówca IAR dodaje, że sprawa kopalni w Brzeszczach ma także kontekst polityczny. Burmistrzem tego miasta była bowiem Beata Szydło z PiS, która może wykorzystać ewentualne zamknięcie kopalni w kampanii wyborczej.

Cały tekst na Dziennik.pl

Justyna Piszczatowska tłumaczyła w rozmowie z PAP, przywoływanej także m.in. przez stację TVN24 BiŚ, jak inne kraje Europy i USA radzą sobie z wysokimi temperaturami. Dlaczego w Europie Zachodniej nie ma ograniczeń w dostawach prądu?

O tym, czy oddanie do użytku powstających właśnie bloków energetycznych mogłoby uchronić Polskę przed ograniczeniami w dostawach prądu mówiła Justyna Piszczatowska w komentarzu dla Polskiego Radia.