Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. TOK FM – o możliwości zabezpieczenia się przed brakami energii

TOK FM – o możliwości zabezpieczenia się przed brakami energii

W audycji "Połączenie" na antenie radia TOK FM red. Justyna Piszczatowska mówiła o przyczynach problemów z dostawami energii elektrycznej, ich skutkach i możliwych rozwiązaniach problemu.

W audycji „Połączenie” na antenie radia TOK FM red. Justyna Piszczatowska mówiła o przyczynach problemów z dostawami energii elektrycznej, ich skutkach i możliwych rozwiązaniach problemu.

– 20 stopień zasilania oznacza nałożenie na największych odbiorców energii limit. Operator szacuje ile w danej godzinie może być produkcji i jaki jest spodziewany pobór i nakłada na to granicę bezpieczeństwa. Ze względu na upał ten margines zbliżał się do niebezpiecznie niskiego poziomu.

– Polska odczuwa zmiany klimatu, stepowieje. Myśląc o polityce energetycznej powinniśmy zastanowić się nad źródłami energii niezależnymi od zasobów wody lądowej.

– Dzisiaj możemy już realnie myśleć o zabezpieczaniu potrzeb odbiorców za pomocą przydomowych mikroinstalacji, natomiast po stronie odbiorców przemysłowych oparcie swojej produkcji na energii dostarczanej przez farmy wiatrowe i fotowoltaikę to za mało – tłumaczyła w rozmowie z Jakubem Janiszewskim Justyna Piszczatowska.

Wysłuchaj całej rozmowy

Rząd potwierdził sięgające kilku tygodni naprzód prognozy i specjalnym rozporządzeniem usankcjonował ograniczenie dostaw energii elektrycznej dla niektórych odbiorców. Na poważne dane, umożliwiające wyciąganie poważnych wniosków z obecnej sytuacji systemu energetycznego przyjdzie jeszcze poczekać, ale kilka wrażeń już się nasuwa.

oze pv niemcy 2015 solar

O tym czy rozbudowa połączeń energetycznych z sąsiadami pomogłaby Polsce przetrwać niedobory energii mówiła w rozmowie z Polskim Radiem red. Justyna Piszczatowska.

Justyna Piszczatowska w wypowiedzi, przywoływanej przez niemal wszystkie największe media gospodarcze w Polsce, tłumaczy powody wprowadzenia ograniczeń w dostawach energii.