Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Termowizyjna inspekcja instalacji fotowoltaicznej z drona

Termowizyjna inspekcja instalacji fotowoltaicznej z drona

Materiał Partnera
Rozczarowanie spowodowane niską jakością paneli fotowoltaicznych pamięta się długo po przeminięciu radości spowodowanej niską ceną
DSC02312n

Jeśli posiadasz elektrownię fotowoltaiczną lub instalację zamontowaną na dachach, zdajesz sobie sprawę że są one stale wystawiane na działanie zjawisk atmosferycznych, takich jak skutki wichur, gradobicia, itp., które często powodują mechaniczne uszkodzenia. Uszkodzony moduł powoduje przerwanie obiegu elektrycznego, co przekłada się na częściowe lub całościowe wyłączenie instalacji i znaczne obniżenie jej sprawności. Skutkiem są straty w pozyskiwaniu energii oddawanej do sieci energetycznej. Uszkodzone panele fotowoltaiczne, które nie zostały szybko zlokalizowane i naprawione mogą powodować znaczące straty finansowe.

DSC02317n

Dron z kamerą termowizyjną jest bez wątpienia najlepszym narzędziem do kontroli pracy modułów  fotowoltaicznych. Czas inspekcji ulega skróceniu z kilku godzin do kilkudziesięciu minut, a cały proces jest w pełni zautomatyzowany, bowiem start dronu, przelot po wyznaczonej trasie oraz lądowanie odbywają się samoczynnie.

Czytaj także: Czy jesteś pewien że twoja instalacja fotowoltaiczna działa?

Każda usterka jest zidentyfikowana do rzędu, modułu i ma przypisaną historię wykrycia, a indywidualny raport, tworzony na potrzeby sprawnego zarzadzania instalacją, przyspiesza diagnostykę i umożliwia precyzyjne przeprowadzenie serwisu, zmniejszając tym samym straty związane z nieprawidłowym działaniem instalacji, utraconą energią, a tym samym przychodami.

DSC02319n

już najwyższy czas…… na zlecenie audytu instalacji z uwagi na sprzyjające okno pogodowe zapraszamy do kontaktu:

Zamówienie wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej można złożyć na adres: 

Czytaj także: Inspekcja instalacji fotowoltaicznej przy pomocy drona?

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Zielone technologie rozwijają:
Długo oczekiwany handel prądem z Ukrainą ruszył 15 maja przez świeżo uruchomioną linię Rzeszów-Chmielnicka. Wcześniej jednak możliwości importu ukraińskiej energii elektrycznej zablokowali operatorzy ze Słowacji i Rumunii. Powodem są kłótnie o pieniądze.
Iskrzy w handlu prądem z Ukrainą
Rynek energii rozwija: