Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Czy jesteś pewien że twoja instalacja fotowoltaiczna działa?

Czy jesteś pewien że twoja instalacja fotowoltaiczna działa?

Materiał Partnera
Nadchodzi Wiosna – zaplanuj przegląd instalacji fotowoltaicznej dronem. Cel to poprawa efektywności energetycznej instalacji i ograniczenie strat energii.
Obraz2

Instalacja fotowoltaiczna – inspekcja dronem

Firma AIDI Solar Polska przy współpracy z Partnerem Biznesowym Fotaika Sp. z o.o. rekomendują zaplanowanie przeglądu instalacji PV w celu wykrycia nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu za pomocą specjalistycznego oprogramowania opartego na algorytmie sztucznej inteligencji za pomocą drona.

Inspekcja instalacji fotowoltaicznej za pomocą drona jest najnowocześniejszym rozwiązaniem na sprawdzenie stanu instalacji fotowoltaicznej na dachu domu, hali, firmy, gospodarstwa rolnego czy na farmie fotowoltaicznej.  Przy zastosowaniu naszego oprogramowania można zdiagnozować usterki praktycznie każdego pojedynczego modułu, które wpływają negatywnie na pracę całego łańcucha, obniżając uzysk i produkcję energii.

Inspekcje fotowoltaiczne dronami czyli badanie termowizyjne instalacji fotowoltaicznej w połączeniu z naszym „samouczącym się” oprogramowaniem analitycznym opartym o algorytm sztucznej inteligencji, to skuteczny sposób na systematyczną i precyzyjną diagnostykę, niezbędną do utrzymania modułów oraz instalacji w doskonałej sprawności przez wiele lat.

Właściciele instalacji fotowoltaicznych powinni przynajmniej raz do roku wykonać taką inspekcję w celu wyeliminowania wad i usterek, co umożliwi dokonanie ewentualnych reklamacji modułów lub innych elementów instalacji.

Regularna kontrola stanu instalacji fotowoltaicznej pozwala zidentyfikować wady modułów, które jeśli nie zostaną zidentyfikowane przed szczytem sezonu tj. w II i III kwartale roku mogą spowodować utratę przychodów nawet do 20 %.

Instalacja fotowoltaiczna - inspekcja dronem

W przeciwieństwie do zwykłej inspekcji, w której inżynierowie analizują obrazy termowizyjne przez kilka dni inspekcja dronem podczas jednego oblotu, przy wykorzystaniu oprogramowania AIDI Solar umożliwia precyzyjna diagnostykę algorytmiczną, która automatycznie tworzy mapę i wykrywa kategorię defektów takich jak: dioda, ogniwo, hotspot, rewers polaryzacji, zabrudzenie (błoto, kurz, pył, odchody ptactwa), zacienienie, roślinność i integruje informacje w jednym interfejsie po wykonanej inspekcji dronem w celu przygotowania raportu .

Każda usterka jest zidentyfikowana do rzędu, modułu i ma przypisaną historię wykrycia a zindywidualizowany raport, który tworzony jest na potrzeby prawidłowego/sprawnego zarzadzania instalacją, przyspiesza diagnostykę i umożliwia działania serwisowe zmniejszające straty związane z nieprawidłowym działaniem instalacji, utraconą produkcją, a co za tym idzie przychodami.

Oferujemy naszym klientom usługę na bazie najnowocześniejszego oprogramowania, co z pewnością przyczyni się do szybszego wykrywania wad i usterek, po usunięciu których, sprawność i uzyski energii wracają co wartości nominalnych przyczyniając się do wzrostu przychodów i szybszego zwrotu z inwestycji. 

Zamówienie wykonania inspekcji instalacji fotowoltaicznej można złożyć na adres: 

Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Technologie wspiera:
Obywatele, do smartfonów! Gdy jest alarm, wyłączajcie. Bo prąd, bo prąd, oszczędzać przyszedł czas, oszczędzać przyszedł czas – tak powinien dziś brzmieć refren „Marsylianki”. Francuzom pomaga specjalna aplikacja, podobna może wkrótce pojawić się i w Polsce
oszczędzać energię
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija:
Rynek energii rozwija:
W czwartek, 8 grudnia, ruszyła pierwsza z siedmiu aukcji OZE przewidzianych na 2022 rok. Łącznie rząd zamierza zakontraktować blisko 34 TWh energii o maksymalnej wartości ok. 14,3 mld zł. W tym roku aukcje przeznaczone będą jedynie dla instalacji nowych.
ceny referencyjne oze stawki 2022-1024×567
Zielone technologie rozwijają:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!