Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Odnawialne źródła energii
  4. >
  5. Konstrukcje K2 – z myślą o dużych inwestycjach PV

Konstrukcje K2 – z myślą o dużych inwestycjach PV

Materiał Partnera
Rynek PV w Polsce to już nie tylko prywatni prosumenci. W kierunku fotowoltaiki zwracają się również przedsiębiorstwa i instytucje publiczne. To także, coraz popularniejsze w Polsce, farmy fotowoltaiczne. Producenci komponentów fotowoltaicznych, częściej niż kiedykolwiek koncentrują się na dostarczaniu rozwiązań optymalizujących procesy montażowe w ramach dużych inwestycji. Przykład?
PV

Boom PV, jakiego jeszcze nie było

Rynek fotowoltaiki notuje dynamiczny wzrost od kilku lat, a Polska zyskała miano jednego z liderów inwestycji w odnawialne źródła energii. Potwierdzają to liczby – w 2023 roku pobiliśmy kolejny rekord – 28. lutego elektrownie fotowoltaiczne w godzinach południowych pracowały z mocą 6,99 GW, co pozwoliło im zaspokoić 30% zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce. Ten historyczny wynik wskazuje wyraźnie, że instalacje PV to już nie tylko pojedyncze, przydomowe mikroinstalacje, dla tych, którzy chcą pozyskiwać energię ekologicznie i oszczędnie. Fotowoltaika to złożona i realnie licząca się odnoga polskiego systemu elektroenergetycznego, której potencjału nie można bagatelizować.

Baza instalacji PV 

Wraz ze wzrostem liczby dużych inwestycji fotowoltaicznych, na znaczeniu zyskuje także jakość dostarczanych do ich realizacji komponentów. Wydajna i trwała instalacja fotowoltaiczna to nie tylko odpowiednio dobrane panele PV. To także solidne konstrukcje warunkujące wytrzymałość i wydajność całego systemu przez wiele lat. Przy ich wyborze liczy się jednak nie tylko kwestia odporności na warunki zewnętrzne, ale także szybkość i wygoda instalacji. Odpowiedzią na wszystkie te potrzeby są produkty marki K2. Solidne i niezawodne konstrukcje dachowe do fotowoltaiki, które dostarcza niemiecki producent, łączą w sobie wygodę montażu z najwyższymi parametrami technologicznymi. Dzięki temu  zapewniają bezpieczne mocowanie paneli na połaci dachowej, są trwałe, a przy tym oferują szereg udogodnień dla instalatorów.

PV
Materiały AS Energy

Szybki i wygodny projekt

Jednym z kluczowych, udostępnianych przez K2, ułatwień dla instalatorów PV, jest system K2 Base. Bazując na obrazach satelitarnych, zintegrowany z Google Maps, program pozwala na zaprojektowanie nawet najbardziej rozbudowanej instalacji fotowoltaicznej. Po wskazaniu konkretnej lokalizacji, w której ma znaleźć się instalacja, K2 Base, automatycznie określa obciążenie wiatrem i śniegiem, na które będzie narażona. W oparciu o te dane pozwala dobrać najlepszy system mocowania paneli PV – taki, który zagwarantuje bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji przez wiele lat.

Program umożliwia projektowanie instalacji na dachach płaskich i skośnych, udostępniając przy tym dokładne analizy i precyzyjne dane z nich wynikające. To z kolei usprawnienie montażu i precyzyjny dobór odpowiednich komponentów. Wyszkoleni Projcet Managerowie AS Energy – oficjalnego dystrybutora marki K2 na Polskę – pomogą Ci zaprojektować instalację PV w K2 Base, a później udostępnią raport w PDF – wskazujący plan montażu i potrzebną do jego realizacji listę komponentów.

Wygoda montażu

Produkty K2 oferują także szybki i wygodny montaż na każdym poszyciu dachowym. Niemiecki producent dostarcza konstrukcje dedykowane dachom płaskim i skośnym, pokrytym wszystkimi, dostępnymi obecnie na rynku, poszyciami. Oznacza to mniej więcej tyle, że wykorzystanie konstrukcji K2 jest nieograniczone, a komponenty marki sprawdzą się w każdych okolicznościach.

PV
Materiały AS Energy
  • Instalatorzy doceniają bardzo wygodny i łatwy montaż konstrukcji K2. Pozwala im to zaoszczędzić sporo czasu poświęconego na wykonanie instalacji, a więc usprawnia ich pracę. To szczególnie ważne, kiedy realizują duże inwestycje fotowoltaiczne – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy marki AS Energy, oficjalnego dystrybutora marki K2 na Polskę.

K2 to także zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz oparcie procesu produkcji na zaawansowanych technologiach i kompleksowych testach – m.in. próbach obciążenia wiatrowego i śniegowego. Dzięki temu produkty marki są niezawodne i sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Dowodzi tego 12-letnia gwarancja od producenta.  

Dostępne od ręki

Zaletą konstrukcji fotowoltaicznych K2 jest także ich dostępność. Dzięki współpracy z oficjalnym dystrybutorem w Polsce – firmą AS Energy, komponenty K2 są dostępne dla instalatorów natychmiast po zakupie.

  • Wszystkie produkty marki K2 posiadamy w magazynie zlokalizowanym w Rybniku. Oznacza to, że instalator otrzymuje zakupiony towar natychmiast po złożeniu zamówienia – nie musi czekać tygodniami na jego dostawę do Polski – dodaje Katarzyna Śliwińska z AS Energy.
PV
Materiały AS Energy

Pozwala to instalatorom na usprawnienie procesu montażowego, eliminuje ryzyko opóźnień w inwestycji, a także daje możliwość zakupienia szybko dodatkowych, potrzebnych produktów w sytuacjach nagłych.

W ofercie firmy AS Energy znajdziesz wszystkie produkty marki K2 oraz wielu innych, znanych i cenionych producentów PV –  Jinko Solar, Sharp, Luxor, Solis, Tree Systems. Możesz także uzyskać pomoc w zaprojektowaniu instalacji PV przy pomocy programu K2 Base.

Oferta produktowa skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

Więcej informacji na stronie: www.asenergy.pl

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Rząd chce zrobić odstępstwo w zasadach net-billingu, by pieniądze z depozytu prosumenckiego mogły pójść na obniżkę czynszów za mieszkania w domach wielorodzinnych.
Solar Energy
Photovoltaic - Electricity generation with solar panels on the roof
Fotowoltaikę wspiera:
Technologie wspiera:
Rynek energii rozwija: