Menu
Patronat honorowy Patronage

Ostro w Sejmie ws. specustawy przesyłowej

Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. energetyki zakończyła prace nad poprawkami do specustawy o elektroenergetycznych sieciach przesyłowych. Liczne poprawki złożył klub SLD. Ostro krytykowali projekt samorządowcy.

Dotyczy: specustawa przesyłowa (korytarze przesyłowe)
Tytuł: poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: Sejm - pierwsze czytanie
Następny etap: Sejm - drugie czytanie

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Naprawdę rząd nie miał żadnych lepszych pomysłów i rozwiązań dla sektora węgla kamiennego? Czy tylko ja mam ochotę zapytać, czy to wszystko, co wymyślił rząd i rządowi eksperci? - o pakiecie rozwiązań zawartych w programie "Śląsk 2.0" pisze dla nas Młody Górnik.

Rząd rozpoczyna konsultacje, po których podejmie decyzję na co wydać ok. 13 mld zł, które Polska wywalczyła na ostatnim szczycie energetyczno-klimatycznym Unii Europejskiej w ramach tzw. Funduszu Modernizacyjnego. Jakie są pomysły?

Zielone technologie rozwijają:

O "obowiązkowych" ochotnikach, którzy zainwestują w ratowanie Kompanii Węglowej mówił w rozmowie z Polskim Radiem red. Rafał Zasuń.

Nasze zdolności eksportu i importu energii z Niemiec mają znacznie wzrosnąć i to o wiele szybciej, niż wcześniej planowano. To świetna wiadomość dla konsumentów, ale wielkie wyzwanie dla polskich elektrowni. Hurtowe ceny prądu za zachodnią granicą są i zapewne pozostaną niższe niż w Polsce.