Menu
Patronat honorowy Patronage

Ostro w Sejmie ws. specustawy przesyłowej

Sejmowa komisja nadzwyczajna ds. energetyki zakończyła prace nad poprawkami do specustawy o elektroenergetycznych sieciach przesyłowych. Liczne poprawki złożył klub SLD. Ostro krytykowali projekt samorządowcy.

Dotyczy: specustawa przesyłowa (korytarze przesyłowe)
Tytuł: poselski projekt ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych
Etap: Sejm - pierwsze czytanie
Następny etap: Sejm - drugie czytanie

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Naprawdę rząd nie miał żadnych lepszych pomysłów i rozwiązań dla sektora węgla kamiennego? Czy tylko ja mam ochotę zapytać, czy to wszystko, co wymyślił rząd i rządowi eksperci? - o pakiecie rozwiązań zawartych w programie "Śląsk 2.0" pisze dla nas Młody Górnik.

Partnerzy portalu

Rząd rozpoczyna konsultacje, po których podejmie decyzję na co wydać ok. 13 mld zł, które Polska wywalczyła na ostatnim szczycie energetyczno-klimatycznym Unii Europejskiej w ramach tzw. Funduszu Modernizacyjnego. Jakie są pomysły?

Zielone technologie rozwijają:

Partnerzy portalu

O "obowiązkowych" ochotnikach, którzy zainwestują w ratowanie Kompanii Węglowej mówił w rozmowie z Polskim Radiem red. Rafał Zasuń.

Partnerzy portalu

Nasze zdolności eksportu i importu energii z Niemiec mają znacznie wzrosnąć i to o wiele szybciej, niż wcześniej planowano. To świetna wiadomość dla konsumentów, ale wielkie wyzwanie dla polskich elektrowni. Hurtowe ceny prądu za zachodnią granicą są i zapewne pozostaną niższe niż w Polsce.

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu