Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. 11. Edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2023

11. Edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2023

Zapraszamy do udziału w 11. edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK 2023. Szczyt odbędzie się w dniach 5-6 czerwiec 2023 r. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: "Bezpieczeństwo Energetyczny Europy - Rewizja Europejskiej Polityki Energetycznej".
800×480

Czołowi przedstawiciele sektora energetycznego, instytucji i Rządu

Jak co roku podczas Szczytu w Gdańsku będą obecni najważniejsi przedstawiciele sektora energetycznego, ciepłowniczego, OZE oraz paliwowo-naftowego, a także przedstawiciele Rządu, instytucji państwowych oraz ambasad państw Basenu Morza Bałtyckiego. Podczas najbliższej edycji wśród poruszanych zagadnień odniesiemy się do reorganizacji Europejskiej polityki energetycznej jako konsekwencji wojny w Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję. Tegoroczna dyskusja będzie koncentrowała się wokół aktualnych zagadnień obejmując nowe źródła dostaw surowców dla Europy, wpływ sankcji na gospodarki państw członkowskich, embargo na surowce energetyczne z Rosji jako czynnik przyspieszający proces transformacji energetycznej i odejście od tradycyjnych źródeł wytwórczych na rzecz OZE.

Ciekawe debaty i inspirująca dyskusja

W palecie zagadnień nie zabraknie tematów związanych z inwestycjami w produkcję zielonego wodoru, dalszym rozwojem offshore, transformacją sektora ciepłowniczego, nowymi założeniami ustawy wiatrakowej czy inwestycjom w infrastrukturę krytyczną. Rozwój i innowacyjność jako niekwestionowane elementy budowy niezależności energetycznej na przykładzie przemysłu energetycznego, paliwowego i gazowego  nadal będą towarzyszyć przewidzianym debatom. Podczas Szczytu podjęte zostaną kwestie przyszłości energetyki europejskiej oraz korekt polityk państw, dotyczących zaopatrzenia w surowce. OSE GDAŃSK 2022 to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i opinii z pozostałymi gośćmi. W ramach OSE weźmie udział niemal 500 uczestników, ponad 100 prelegentów z kraju i zagranicy.

Zobacz program Szczytu

Bursztyny Polskiej Energetyki

Podczas Szczytu ponownie zostaną wręczone statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki” wyróżnienia, którą otrzymują  osoby, firmy, instytucje lub samorządy za działania, które w sposób szczególny przyczyniły się  w ostatnim czasie do rozwoju polskiej energetyki. Laureaci w/w statuetki dzięki tej nagrodzie zostaną uhonorowani za determinację oraz konsekwencję w realizacji podjętych zobowiązań lub wyzwań stawianych przed nimi z tytułu pełnionego stanowiska lub przyjętej strategii firmy.

 Szczegółowe informacje: www.osegdansk.pl

Zależnych od pogody źródeł odnawialnych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym przybywa, a jednocześnie spada moc w jednostkach dyspozycyjnych. Bez dużych magazynów energii Polska sobie nie poradzi. Jak wyglądają przygotowania do inwestycji w tego typu obiekty?
bateryjny magazyn energii przy fw bystra
Magazyn energii przy farmie wiatrowej Bystra. Fot. Energa
Technologie wspiera:
Zielone technologie rozwijają:
Tydzień Energetyka: Czy w 2035 r. nastąpi koniec nowych samochodów spalinowych; Prosumentów jest już 1,2 mln; Orlen i Synthos chcą finansować SMR-y; Kryzys gazowy jeszcze się nie skończył.
ev emisje strefa benzyna paliwa transport auta
Elektromobilność napędza:
Nie da się podłączyć do sieci morskich wiatraków, elektrowni atomowej i dodatkowo 4-6 GW lądowych wiatraków na północy kraju. Dlatego szybką budowę tych ostatnich powstrzymano
Zasada 700 m celowo blokuje rozwój wiatraków. Oto powód
Zielone technologie rozwijają: