Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Prawo(OLE)
  4. >
  5. Rząd wprowadza specjalną ulgę dla OZE w „państwowych osobach prawnych”

Rząd wprowadza specjalną ulgę dla OZE w „państwowych osobach prawnych”

W przyjętym przez rząd projekcie ustawy o elektrowniach szczytowo-pompowych znalazły się przepisy nowelizujące ustawę ustanawiające pułapy dla cen prądu do odpis na fundusz wypłaty różnicy ceny.

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Europejski Zielony Ład stawia przed krajami UE cel neutralności klimatycznej do 2050 roku i po raz kolejny uwidacznia potrzebę inwestowania w odnawialne źródła energii. Biogaz, jako niezależne od warunków atmosferycznych źródło energii, jest kluczowy dla stabilności i bezpieczeństwa dostaw energii w przyszłości.
biogaz
biogas plant for renewable energy in a field in front of a forest, blue sky, copy space, selected focus
Zielone technologie rozwijają:
Najbardziej perspektywicznym nośnikiem energii w UE ma być wodór. Ale jego śmierdzący kuzyn amoniak ma również sporo zalet. Na świecie jak grzyby po deszczu rosną instalacje do produkcji zielonego amoniaku
Amoniak i wodór: produkcja wielkoskalowa i rozproszona
Technologie wspiera:
Gaz-System rewiduje w dół prognozy przesyłu gazu przez swój system w Polsce. W najnowszym projekcie 10-letniego planu rozwoju przewiduje, że za kilkanaście lat przesył gazu może być o 1/3 niższy niż we wcześniejszych przewidywaniach. W praktyce oznacza to spadek zużycia gazu, ponieważ usługa przesyłowa dość dobrze odzwierciedla konsumpcję. 
gaz prognoza 2024-2033

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!