Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Rynek
  4. >
  5. KE rozpoczęła konsultacje reformy rynku energii elektrycznej
Ceny węgla biją kolejne rekordy, ale nasz krajowy potentat nie jest w stanie zarabiać. Niczym czarna dziura pochłania całą gotówkę - węgiel jest drogi, pensje rosną, a spółka nadal nie ma pieniędzy.
pgg pieniądze węgiel
Polish currency showed on coal of mine deposit mineral resources background whose prices increase during high inflation in Poland
Rynek energii rozwija:
Produkcja energii elektrycznej w Polsce w 2022 roku osiągnęła najwyższy poziom w historii, przekraczając 175 TWh. Spadek generacji w elektrowniach gazowych i węglowych z nawiązką odrobił ogromny wzrost w elektrowniach wiatrowych i słonecznych, a Polska pierwszy raz od lat wróciła na pozycję eksportera energii elektrycznej. Łączna moc elektrowni w systemie to już niemal 60 GW, a to dopiero początek mega cyklu inwestycyjnego.
zuzycie energii elektrycznej polsce 2022
Tydzień Energetyka: Nowy pułap podwyżek dla ciepła sieciowego; Ceny gazu dla biznesu w dół; Polityka wkracza do serialu o Tauronie i Rafako; Polska eksporterem prądu w 2022 r.
Ciepło sieciowe
Ciepło sieciowe
Rynek energii rozwija:
Zielone technologie rozwijają:
Stoimy przed szansą na wygranie z kryzysem energetycznym. Gaz w Europie jest już pięciokrotnie tańszy niż przed zimą, gdy obawy o skutki kryzysu energetycznego były ekstremalne.
Zrzut ekranu 2023-01-27 120348
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do newslettera