Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. E-mobilność
  4. >
  5. Stacje ładowania samochodów elektrycznych
  6. >
  7. Inteligentne sposoby na zarządzanie energią. Poznaj rozwiązania

Inteligentne sposoby na zarządzanie energią. Poznaj rozwiązania

TIM
Materiał Partnera
Enel X to jedna z największych na świecie firm z branży energetycznej. Oferuje dostawy odnawialnych źródeł energii, doradztwo energetyczne, inteligentne systemy do zarządzania energią – a to wszystko w duchu zrównoważonego rozwoju. Klientami Enel X nie są wyłącznie największe korporacje czy samorządy. Ty również możesz skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, jakie oferuje firma. Sprawdź, co możesz zyskać!
Enel-X-Way-JuicePump 1

Zarządzanie energią – odkryj wartości, jakimi kieruje się światowy lider rynku zaawansowanych rozwiązań energetycznych

Inteligentne technologie, które oferuje Enel X, pozwalają przedsiębiorstwom i użytkownikom prywatnym zarządzać energią w sposób zrównoważony, odpowiedzialny społecznie, a przede wszystkim – prosty. Do tworzenia rozwiązań spełniających wszystkie te kryteria firma wykorzystuje swoje doświadczenie oraz wysoką pozycję na rynku. To dzięki nim wdrażanie potrzebnych zmian w obszarze korzystania z energii może przebiegać szybciej.

Produkty Enel X, które pomagają wdrażać inteligentne zarządzanie energią w domu lub firmie

Ważne dla Enel X wartości przyczyniły się do rozwoju firmy w obszarze innowacyjnych produktów. Dzięki inteligentnym stacjom ładowania samochodów elektrycznych oszczędzanie energii w Twoim domu czy biurze może być łatwiejsze niż kiedykolwiek!

Na ofertę produktową Enel X składa się kilka serii, przeznaczonych dla odbiorców o zróżnicowanym budżecie i różnych potrzebach. Szeroka gama produktów pozwoli Ci znaleźć taką stację ładowania, jakiej aktualnie potrzebujesz, bez ograniczeń i kompromisów.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Enel X to łącznie kilkanaście produktów z serii JuiceBox, JuicePole, JuicePump. Wszystkie mogą pracować w dwóch trybach: ogólnodostępnym lub prywatnym, wymagającym autoryzacji za pomocą karty lub aplikacji. Jeśli wybierzesz drugą z wersji, zyskasz opcję zarabiania na usługach ładowania samochodów – wybrane modele stacji mogą zostać dodatkowo wyposażone w terminal do obsługi kart płatniczych.

W ofercie Enel X znajdziesz urządzenia umożliwiające ładowanie prądem o różnych poziomach mocy. W najbardziej zaawansowanych modelach to nawet 300 kW – taka moc pozwala znacznie skrócić czas ładowania. Praktycznym rozwiązaniem jest także możliwość ładowania nawet trzech samochodów elektrycznych jednocześnie.

zarządzanie energią

W jaki sposób stacje ładowania Enel X pomogą Ci w oszczędnym zarządzaniu energią? Każda z nich korzysta z technologii Bluetooth i Wi-Fi, które pozwalają na wygodne sterowanie parametrami ładowania za pomocą aplikacji. Okazuje się ona także narzędziem do udzielania zdalnej pomocy technicznej. Dzięki niej nie musisz być na miejscu, by zapewnić urządzeniu sprawne działanie przez cały czas.

Uzupełnieniem dla funkcjonalności stacji ładowania pojazdów elektrycznych są liczniki energii JuiceMeter. Komunikują się one ze stacjami ładowania, dzięki czemu mogą one dostosować pobór mocy do pracy innych urządzeń podłączonych do tej samej linii zasilającej. W praktyce oznacza to możliwość ładowania samochodu z maksymalną mocą bez ryzyka włączenia zabezpieczenia w sieci.

Jak Enel X pomoże Ci zarabiać dzięki oszczędzaniu energii?

Działalność Enel X na całym świecie opiera się na kilku filarach. To doradztwo energetyczne, dostarczanie cyfrowych rozwiązań do zarządzania energią, dostawy energii z odnawialnych źródeł, a także zawieranie umów Demand Side Response.

Demand Side Response jest to program, w ramach którego firma, w zamian za gotowość do ograniczenia poboru mocy w momentach krytycznych, otrzymuje od dostawcy energii regularne wynagrodzenie. To nie tylko sposób na oszczędzanie zasobów, ale również źródło dodatkowego, stabilnego przychodu.

zarządzanie energią

Enel X obsługuje aż 50 programów DSR na całym świecie, więcej niż jakikolwiek inny dostawca energii. Od 2017 roku działa w tym obszarze również w Polsce. Aż 60% kontraktów DSR w naszym kraju to właśnie te podpisane z Enel X.

Firmy, które decydują się na czasowe ograniczanie poboru mocy na wezwanie dostawcy, mogą liczyć na pełne wsparcie ze strony Enel X: przygotowanie planu redukcji, zwiększanie rezerw mocy i zaplanowanie działań, które zminimalizują wpływ redukcji na procesy firmowe.

Szukasz rozwiązań, dzięki którym będziesz mieć realny wpływ na zużycie energii? Poznaj bliżej produkty i usługi Enel X!

Technologie wspiera:
Elektromobilność napędza:
Zielone technologie rozwijają:
Z resortu odchodzi dyrektor Tomasz Nowacki, jedna z kluczowych postaci polskiego programu energetyki jądrowej. Jego miejsce zajmie Paweł Pytlarczyk, dotychczasowy zastępca. Nowacki ma odpowiadać za atomowy projekt PGE.
atom
Polski offshore wspiera:
Zielone technologie rozwijają: