Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. „Polityka” – o innowacjach w polskiej energetyce

„Polityka” – o innowacjach w polskiej energetyce

Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl - Justyna Piszczatowska, Rafał Zasuń i Wojciech Krzyczkowski - w artykule dla "Polityki" piszą o wyzwaniach innowacyjnych stojących przed polską energetyką.

Dziennikarze portalu WysokieNapiecie.pl – Justyna Piszczatowska, Rafał Zasuń i Wojciech Krzyczkowski – w artykule dla „Polityki” piszą o wyzwaniach innowacyjnych stojących przed polską energetyką.

Bez nowych bloków Polsce trudno byłoby zaspokoić zapotrzebowane na prąd w ciągu najbliższych lat. Oddanie ich do użytku będzie niewątpliwie jakościową zmianą. Sęk w tym, że jeśli chcemy doganiać świat, to nie wystarczy. Energetyczny światek w Europie i USA elektryzują dziś bowiem głównie problemy integracji źródeł odnawialnych z tradycyjną energetyką oraz wykorzystanie coraz lepszych systemów informatycznych w energetyce. Ostatnie lata przyniosły burzliwy rozwój odnawialnych źródeł energii. Motorem były systemy wsparcia, dzięki którym inwestorzy mieli pewność, że zarobią. Niemieccy konsumenci zapłacili za to w ciągu ostatnich siedmiu 80 mld euro. Ale dzięki temu technologie OZE doznały skoku technologicznego i potaniały – piszą.

Cały tekst dostępny w „Polityce” nr 24/2015 z 9 czerwca 2015 roku

Po majowych wyborach parlamentarnych tematem numer jeden brytyjskich mediów stał się tzw. Brexit. Nie ma chyba osób, które nie miałyby w tej sprawie własnego zdania. Tak samo jest z branżą energetyczną, która już dziś przestrzega przed negatywnymi konsekwencjami potencjalnego wyjścia z Unii Europejskiej.

anglia elektrownia
Rynek energii rozwija:

Kanclerz Niemiec na koniec szczytu G7 mówiła o dekarbonizacji świata do końca XXI wieku. Na wieszczenie rychłego końca węgla, ropy i gazu zdecydowanie za wcześnie, ale poczucie zagrożenia w sektorze paliw kopalnych już dziś wywołuje wojenki między orędownikami poszczególnych surowców.

g7 elmau
Rynek energii rozwija:

Z rządu odeszło dwóch ludzi, którzy byli odpowiedzialni za energetykę - minister skarbu Włodzimierz Karpiński i wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz.

Enea Kozienice budowa
Rynek energii rozwija:

Chiny pierwszy raz od początku wieku zmniejszyły emisje gazów cieplarnianych. Są największym na świecie inwestorem w energetyce odnawialnej. Mają też mieć największy wkład w walce z globalnym ociepleniem. Czy Pekin będzie już tylko bardziej "zielony"?

co2 redukcja potrzebna do celu 2stc
Rynek energii rozwija:

Śledź zmiany w energetyce.
Zapisz się do naszego newslettera!