Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Nowości na rynku samochodów elektrycznych

Nowości na rynku samochodów elektrycznych

Podczas tegorocznych targów Consumer Electronics Show w Las Vegas nie zabrakło zapowiedzi ze świata e-motoryzacji. Co nowego pojawi się w najbliższych latach na rynku?
FCA Portal Self-Driving Concept World Debut
Las Vegas – January 3, 2017 – Fiat Chrysler Automobiles unveiled the Chrysler Portal Concept at CES 2017 today. Designed to grow with millennials through their life stages, the Chrysler Portal Concept is electric powered, seats six and has a number of high-tech sensors that allows it to be classified as a semi-autonomous vehicle.

Swoje pojazdy przedstawiły zarówno wielkie koncerny, jak i szerzej nieznane, małe manufaktury. CES promuje nowe technologie, a zatem wiele z prezentowanych modeli było wyposażonych w napęd elektryczny.  Niektóre z nich jak np. wodorowy Hyundai Nexo niedługo pojawią się w sprzedaży, zaś inne m.in. Toyota e-Palette, stanowią demonstrację nowatorskich rozwiązań, które trafią na rynek w dalszej przyszłości.

2018

Czytaj także: Czy w nowych budynkach będą obowiązkowe ładowarki aut elektrycznych?

Elektromobilność napędza:
Technologie wspiera:
PKN Orlen przygląda się różnym projektom produkcji energii elektrycznej, w tym jądrowej, w celu skorzystania z oczekiwanego wzrostu zapotrzebowania na energię w perspektywie 15-20 lat, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Mirosława Kochalskiego.
energetyka atomowa
Rynek energii rozwija:
Technologie wspiera: