Menu
Patronat honorowy Patronage

Dziennik Gazeta Prawna – o wyzwaniach stojących przed nowym prezesem Energi Operator

Bartłomiej Derski komentuje w Dzienniku Gazecie Prawnej nominację nowego prezesa Energi Operator.

Bartłomiej Derski komentuje w Dzienniku Gazecie Prawnej nominację nowego prezesa Energi Operator.

„Energa była do tej pory najlepiej prowadzoną spółką dystrybucyjną spośród wszystkich czterech państwowych koncernów – ocenia Bartłomiej Derski z portalu WysokieNapiecie.pl. W jego opinii zadaniem nowego szefa będzie przede wszystkim kontynuowanie tego kierunku. – To tym ważniejsze, że od przyszłego roku regulator chce rozliczać dystrybutorów właśnie za jakość dostaw, a więc m.in. za jak najmniejszą liczbę przerw i jak najkrótszy ich czas. Od tego, jakie będą osiągać rezultaty i jak szybko będą poprawiać te wskaźniki, będzie zależało, ile zarobią – wyjaśnia. W opinii Derskiego nawet najlepsza polska spółka sieciowa ma jeszcze wiele do zrobienia w stosunku np. do niemieckich standardów niezawodności.

Przed Romanem Pionkowskim stoi jeszcze jedno wyzwanie: znalezienie nowego sposobu na uzyskanie dodatkowych przychodów – mówi ekspert. Chodzi o to, że prezes Urzędu Regulacji Energetyki ograniczył zasady preferencyjnego wliczania do taryf wydatków na inteligentne liczniki, a największym beneficjentem tego rozwiązania była dotychczas właśnie Energa Operator.” czytamy w dzienniku.

Dziennik Gazeta Prawna, 27 maja 2015 nr 101 (3994)

Innowacje w technologiach i sposobach prowadzenia biznesu wymuszą gruntowne zmiany w energetyce. Już dziś widać, że będą one tak duże, że trudno przewidzieć, w którym pójdą kierunku.

Amerykanie coraz bardziej serio mówią o rzuceniu na światowe rynki na masową skalę nie tylko swojego gazu, ale i ropy. Od końca kwietnia polityczny fundament do takich działań jest silniejszy niż kiedykolwiek.

Zielone technologie rozwijają:

Książka do ratownikach górniczych i ich ekstremalnych doświadczeniach do księgarń trafi na początku czerwca. U nas już wkrótce będzie do wygrania.