Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. TOK FM – o negocjacjach z Gazpromem, LNG i wsparciu OZE

TOK FM – o negocjacjach z Gazpromem, LNG i wsparciu OZE

Bartłomiej Derski w "Raporcie Gospodarczym" radia TOK FM mówił m.in. o tym co PGNiG chce wynegocjować w rozmowach z Gazpromem, co oznacza eksport LNG z USA dla Polski, dlaczego w Europie instaluje się coraz mniej paneli słonecznych i jaką lekcję z tego powinni wyciągnąć politycy i inwestorzy.

Bartłomiej Derski w „Raporcie Gospodarczym” radia TOK FM mówił m.in. o tym co PGNiG chce wynegocjować w rozmowach z Gazpromem, co oznacza eksport LNG z USA dla Polski, dlaczego w Europie instaluje się coraz mniej paneli słonecznych i jaką lekcję z tego powinni wyciągnąć politycy i inwestorzy.

– Można odnieść wrażenie, że fotowoltaika w Europie się przegrzała, bo po bardzo szybkich wzrostach, przez ostatnie trzy lata Europa odnotowała równie szybki spadek tempa rozwoju […]. Część państw przekroczyła już zakładany rozwój PV i bardzo ograniczyła dotacje dla niej. Nawet Niemcy ucięły je tak bardzo, że w zeszłym roku powstało tam mniej paneli słonecznych niż powinno powstać aby osiągnąć cel na 2020 rok, więc będą prawdopodobnie musieli zrewidować wysokość tych cięć – zwracał uwagę w rozmowie z Aleksandrą Dziadykiewicz red. Derski.

Odcinek audycji „Raport gospodarczy” na stronie TOK FM

W ubiegłym roku brytyjskie władze lokalne odrzuciły większość wniosków o budowę farm wiatrowych na lądzie. Nowy rząd Davida Camerona chce wyhamować ich rozwój.

wiatraki dom
Zielone technologie rozwijają:

Rząd kończy prace nad rozporządzeniem, które ustali jakie źródła energii odnawialnej będą się w Polsce rozwijać do 2020 roku. Przepisy ustalą także maksymalne kwoty za jakie rząd zakontraktuje "zieloną" energię. Na ostatniej prostej mamy kilka zmian - wynika z informacji Obserwatora Legislacji Energetycznej.

aukcje oze kpd
Rynek energii rozwija:

Za półtora miesiąca ruszy Nowa Kompania Węglowa. Spółka nie będzie miała łatwego startu z wielu względów, ale głównym jest to, że trafia w okres niskich cen węgla. Do ich spadku na krajowym rynku przyczynia się m.in. …”stara” Kompania Węglowa.

ceny wegla arp
Rynek energii rozwija: