Menu
Patronat honorowy Patronage

TOK FM – o przyczynach rosnącego importu energii elektrycznej

Bartłomiej Derski w audycji "Post factum" mówił o tym, że Polska stała się importerem energii netto i tłumaczył przyczyny tej sytuacji.

Bartłomiej Derski w audycji „Post factum” mówił o tym, że Polska stała się importerem energii netto i tłumaczył przyczyny tej sytuacji.

– Szwedzi, którzy mają duży udział elektrowni wodnych i atomowych czy Niemcy z dużym udziałem energii atomowej, odnawialnej i na węgiel brunatny mają tańszą energię na rynku hurtowym. Inne składowe, które sprawiają, że energia na rynku detalicznym jest tam droższa, doliczane są dopiero do rachunków odbiorców końcowych – tłumaczył w rozmowie z red. Pawłem Sulikiem Bartłomiej Derski.

Całą audycja z 6 maja dostępna na stronie TOK FM

Partnerzy portalu

W czwartek Brytyjczycy wybiorą nowy parlament, Od ich decyzji może zależeć bardzo wiele – także w europejskiej polityce energetyczno-klimatycznej i gazie łupkowym. Co ich wybór może oznaczać dla Polski?

Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

W 2014 roku polskie elektrownie wyprodukowały mniej energii elektrycznej, niż zużyli krajowi odbiorcy. Powód? Energię za granicą można kupić taniej. To wyzwanie dla doktryny niezależności energetycznej kraju.

Partnerzy portalu

Bartłomiej Derski mówi o kulisach sporu pomiędzy Polskim LNG, które buduje gazoport w Świnoujściu, a jego włoskim wykonawcą - Saipem.

Partnerzy portalu

W majowej "Gazecie Bankowej" obszerny artykuł poświęcony przeszkodom w zwiększeniu wydobycia gazu ziemnego w Polsce, powołujący się na wyliczenia dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl.

Partnerzy portalu