Największe polskie tygodniki, dzienniki, stacje telewizyjne i radiowe o profilu biznesowym cytują informacje portalu WysokieNapiecie.pl nt. importu energii.
– W ubiegłym roku polskie elektrownie wyprodukowały mniej energii niż zużyli krajowi odbiorcy – informuje serwis Wysokie Napięcie. I jako powód takiego stanu rzeczy podaje niższą cenę energii za granicą – przywołała wyniki raportu portalu WysokieNapiecie.pl i firmy doradczej EnergySolutions stacja TVN 24 Biznes i Świat.
Więcej informacji m.in. na stronach: Wprost, TVN24 BIŚ i Forsal
Ciąg dalszy zmian kadrowych w Enerdze. Po członkach zarządu spółki-matki posadę stracił Rafał Czyżewski, szef operatora sieci dystrybucyjnych w spółce. Zastąpi go obecny szef inwestycyjnego ramienia Polskich Sieci Energetycznych.
W czwartek Brytyjczycy wybiorą nowy parlament, Od ich decyzji może zależeć bardzo wiele – także w europejskiej polityce energetyczno-klimatycznej i gazie łupkowym. Co ich wybór może oznaczać dla Polski?
W 2014 roku polskie elektrownie wyprodukowały mniej energii elektrycznej, niż zużyli krajowi odbiorcy. Powód? Energię za granicą można kupić taniej. To wyzwanie dla doktryny niezależności energetycznej kraju.