Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. III Seminarium „Nowoczesne Ciepło – sieci ciepłownicze, chłód, ciepło odpadowe, magazyny ciepła”

III Seminarium „Nowoczesne Ciepło – sieci ciepłownicze, chłód, ciepło odpadowe, magazyny ciepła”

Wydawnictwo „Nowa Energia” zaprasza do udziału w III Seminarium „Nowoczesne Ciepło - sieci ciepłownicze, chłód, ciepło odpadowe, magazyny ciepła”, które odbędzie się w dniach 4-5 października 2022 r. w Poznaniu (Novotel Malta Poznań, ul. Termalna 5, 61-028 Poznań).
baner nowoczesne cieplo 800x480


Moderatorem Seminarium będzie prof. Wojciech Bujalski, Dyrektor Instytutu Techniki Cieplnej na Politechnice Warszawskiej.

Celem Seminarium jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu: rozwoju niskotemperaturowych sieci ciepłowniczych, pozyskiwania chłodu z ciepła sieciowego, możliwość wykorzystania ciepła odpadowego pochodzącego z różnych źródeł, generacja rozproszona w systemach ciepłowniczych, korzyści prawne, finansowe i środowiskowe – opłacalność, przykłady instalacji wykorzystania ciepła odpadowego – doświadczenia praktyczne, możliwości wsparcia finansowego dla instalacji i sieci niskotemperaturowych i chłodniczych, odzysku ciepła odpadowego, magazynów ciepła, prezentacja dostępnych technologii.

Szczegóły: https://konferencje.nowa-energia.com.pl/cieplownictwo/2022/

W ciągu roku moc fotowoltaiki w Polsce podwoiła się i na koniec maja przekroczyła 10,2 GW. Udział paneli fotowoltaicznych w dostawach energii już w maju przekroczył 7% – wynika z danych przeanalizowanych przez WysokieNapiecie.pl. Uchwalona przez rząd przed rokiem Polityka energetyczna Polski zakładała, że taką moc osiągniemy… za 20 lat.
fotowoltaika moc produkcja 10 gw 2020 maj
Taka propozycja może się znaleźć w kolejnym energetycznym „pakiecie na zimę”, który Komisja Europejska ma przedstawić już 20 lipca – ustaliło WysokieNapiecie.pl. Nie bardzo jednak wiadomo co UE miałaby w ten sposób osiągnąć.
Gaz
Lokalne ciepłownictwo sieciowe to „uśpione aktywa” polskiej energetyki, które rząd planował obudzić i wykorzystać do transformacji polskiej energetyki. Szybujące ceny węgla, gazu, biomasy i uprawnień do emisji sprawiają, że ciepłownie budzą się same… jako bankruci. Rząd przygotował strategię do 2040 r., ale miejskie ciepłownie nie dowiedzą się z niej jak nie zginąć w ciągu najbliższych pięciu lat.
Woman’s Hand Adjusting Thermostat Valve
Rynek energii rozwija:
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają: