Menu
Patronat honorowy Patronage

„Gazeta Bankowa” – o imporcie gazu i ropy z Rosji

W majowej "Gazecie Bankowej" obszerny artykuł poświęcony przeszkodom w zwiększeniu wydobycia gazu ziemnego w Polsce, powołujący się na wyliczenia dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl.

W majowej „Gazecie Bankowej” obszerny artykuł poświęcony przeszkodom w zwiększeniu wydobycia gazu ziemnego w Polsce, powołujący się na wyliczenia dziennikarzy portalu WysokieNapiecie.pl.

{norelated}- Według wyliczeń portalu energetycznego Wysokienapiecie.pl Polska płaci rocznie Rosji za ropę i gaz 75 mld zł. To kilkakrotnie więcej niż nasz obecny deficyt w handlu zagranicznym i główna przyczyna tegoż deficytu – pisze red. Jacek Krzemiński na łamach „Gazety Bankowej”.

Cały artykuł pt. „Błędne koło” w Gazecie Bankowej nr 5 z 2015 roku (01.05.2015) oraz na portalu Inwestycje.pl

Więcej na ten temat pisaliśmy także w artykule: Polska zależna od gazu z Rosji? Sami go dotujemy

Wielkie trzęsienie ziemi w Japonii z marca 2011 r. zatrzęsło również światowym rynkiem skroplonego gazu. Ceny wystrzeliły, gdy Japończycy, zmuszeni deficytem energii z elektrowni jądrowych, zwiększyli import paliw, w tym LNG. Atom w kraju Kwitnącej Wiśni może wrócić już w czerwcu. Co z LNG? 

Terminale importowe LNG pierwotnie projektowano i budowano w zasadzie tylko w jednym celu – sprowadzenia surowca i wpuszczenia gazu do sieci. Gwałtowny rozwój globalnego rynku sprawił, że gazoporty mają znacznie więcej możliwości

Energa zarządzana przez Mirosława Bielińskiego - to już nieaktualne. Nowym prezesem został Andrzej Marian Tersa. Giełda przywitała go spadkiem notowań o 7 proc. a rynek znów huczy od plotek od konsolidacji. Chyba przedwczesnych.