Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. Konkurs Liderów Transformacji Energetycznej

Konkurs Liderów Transformacji Energetycznej

Trwa nabór wniosków do konkursu Liderów Transformacji Energetycznej, który organizowany jest w ramach kontynuacji Polskiego Kongresu Klimatycznego pod patronatem Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Kapituła konkursu to między innymi PSEW, KAPE, NFOŚiGW, NCBR, BOŚ, Budimex, EDPR.
gala-002

Celem Konkursu Liderzy Transformacji Energetycznej jest promocja innowacyjnych i skalowalnych rozwiązań, produktów, technologii i usług związanych z ochroną klimatu i środowiska, a także innowacyjnych projektów mogących mieć wpływ na przyspieszenie zielonej transformacji Polski. 

Do konkursu można zgłaszać wyroby, inwestycje, usługi, produkty finansowe i ubezpieczeniowe, technologie i inne innowacyjne rozwiązania, które mogą być skalowalne i mogą przyczynić się do przyspieszenia transformacji energetycznej miast i regionów. W zgłoszeniu należy wskazać skalę innowacyjności projektu (w skali branży, kraju, regionu lub innowacyjność dająca przewagę konkurencyjną dla nabywcy implementującego rozwiązanie).

Konkurs będzie rozpatrzywany w nastepujących kategoriach:

-Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej,
-Ekologia, geodezja, gospodarka wodna;
-Energetyka, elektrotechnika;
-Technologie, informatyka, telekomunikacja, elektronika, automatyka, startupy;
-Inżynieria materiałowa, nanotechnologie;
-Mechanika, maszyny i urządzenia;
-Transport, komunikacja;
-Usługi i inne rozwiązania innowacyjne o charakterze społeczno – gospodarczym.

Termin składania projektów upływa 30 maja 2022 r., przy czym etapy wyglądają następująco:

1. zgłoszeniodawca wypełnia wniosek elektroniczny https://www.polskikongresklimatyczny.pl/konkurs

2. w ciągu 3 dni Kapituła Konkursu akceptuje bądź odrzuca wniosek

3. dla zaakceptowanych wysyłamy Formularz papierowy z prośbą o odesłanie do 30 maja wraz z załącznikami 

4. wyniki będą znane do 15 czerwca

Rozdanie nagród odbędzie się podczas uroczystej Gali w czasie World Urban Forum W Katowicach dnia 28 czerwca 2022 r. Zwycięzcy otrzymają prawo do posługiwania się logo przez kolejny rok. 

gala 002
Zgodnie z zapowiedziami, 1 maja ruszyło gazowe połączenie Polski i Litwy - GIPL. Od razu interkonektor został użyty do importu gazu, do połowy miesiąca dotarło nim do Polski 30 mln m sześc.
rurociag gaz (2)
Zielone technologie rozwijają:
Fotowoltaikę wspiera:
Partner działu Klimat:
Kontynuując dzisiejszą ścieżkę redukcji emisji nie osiągniemy net zero w 2050 roku, ale ciągle jest to osiągalne, przy możliwym do osiągnięcia zwiększeniu ambicji; wartość inwestycji w infrastrukturę sieciową będzie w tym roku mierzona już w bilionach, a nie miliardach dolarów; klienci dostaną lepsze usługi dzięki postępującej cyfryzacji.
sieci
Technologie wspiera:
Komisja Europejska uznała, że nie będzie blokować płatności za gaz wg schematu wymyślonego przez Rosjan. Niemcy i Włosi już zakładają rublowe konta. Zdaniem unijnych operatorów sieci zima bez rosyjskiego gazu byłaby najtrudniejsza dla Europy Środkowej
gaz.entsog.prognoza.maj22