Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Patronaty
  4. >
  5. PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW

PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW

ZEROEMISYJNOŚĆ, OZE, DIGITALIZACJA, AUTOMATYZACJA A MEDIA PRODUKCYJNE XIV EDYCJA KONFERENCJI 26-27 kwietnia 2022 r., Warszawa

Wizyta w fabryce L’Oréal Warsaw Plant

Zapraszamy na XIV edycję konferencji: „PROGRAMY OSZCZĘDZANIA ENERGII I MEDIÓW. ZEROEMISYJNOŚĆ, OZE, DIGITALIZACJA, AUTOMATYZACJA A MEDIA PRODUKCYJNE”, na której mamy co roku przyjemność gościć praktyków zarządzających obszarem mediów z dużych
i średnich firm. Nasza konferencja stwarza uczestnikom niepowtarzalną możliwość wymiany informacji na temat aktualnej sytuacji firm działających w sektorze produkcji z różnych branż. Pokazuje jakie wyzwania pojawiają się przed osobami odpowiedzialnymi za obszar mediów w firmach produkcyjnych oraz najlepsze rozwiązania stosowane w międzynarodowych firmach obecnych na polskim rynku. 

Zagadnienia omawiane podczas konferencji:

  • Od rozliczeń energii do partnera biznesowego produkcji – ewolucja roli Energy Managera w przemyśle
  • Wyzwania Energy Managera w kontekście zmian klimatycznych i dostosowania się do nich organizacji
  • Wykorzystanie energii odpadowej do dalszych procesów w przemyśle FMCG
  • Wprowadzenie planu akcji – projektów systemowych oraz kapitałowych
  • Podejście innowacyjne w programie oszczędzania mediów energetycznych w zakładzie (Analizy ex-ante i ex-post)
  • Możliwości dofinasowania projektów
  • Produkcja Biogazu przy zakładach produkcyjnych
  • Możliwości techniczne produkcji biogazu
  • Alternatywy zasilania zakładów produkcyjnych Biogazem
  • Przeniesienie budżetu energetycznego na wydziały
  • Monitoring mediów i efektywności produkcji
  • Aktualne wyzwania w obszarze zarządzania mediami produkcyjnymi
banner2022 01 16 wysokie napiecie 700×200 1
http://www.gbip.com.pl/


NIEPOWTARZALNA MOŻLIWOŚĆ WYMIANY DOŚWIADCZEŃ PODCZAS PANELU DYSKUSYJNEGO, PRZERW ORAZ KOKTAJLU PO PIERWSZYM DNIU KONFERENCJI!

Drugiego dnia konferencji zapraszamy Państwa na wizytę do firmy L’Oréal Warsaw Plant w Kaniach, to największa fabryka L’Oréal pod względem liczby wyprodukowanych kosmetyków i jedna z największych w całej Grupie. W ostatnich latach podwarszawska fabryka została znacząco rozbudowana o nowe instalacje mieszalnicze oraz linie produkcyjne, a jej powierzchnia zwiększyła się dwukrotnie. Najnowszym projektem inwestycyjnym obejmującym olbrzymią skalę działań jest projekt Equilibre wdrożony w 2020 r. Zastosowanie zamkniętych obiegów wody w zakładzie do chłodzenia zbiorników procesowych oraz pomp próżniowych (wytwarzają podciśnienie, aby umożliwić zasysanie surowców do mieszalników) pozwoliło znacząco zredukować zużycie wody. Dodatkowo instalacje procesowe monitorują na bieżąco ilość wody używanej do mycia, a dostarczane informacje pomagają zoptymalizować jej zużycie. Dzięki zbiornikowi buforowemu dodanemu do wytwornicy pary pobór pary i energii do jej wytworzenia został mocno zoptymalizowany, co redukowało jednocześnie ryzyko awarii instalacji w wyniku przeciążenia. Nowa sprężarka cechuje się również lepszą efektywnością energetyczną i większą klasą czystości. Nowy agregat chłodzący wodę jest o 70% bardziej wydajny energetycznie, co pozwala fabryce zmniejszyć konsumpcję energii o 324 MW rocznie, a emisję CO2 o 244 t rocznie. Dzięki tym działaniom L’Oréal Warsaw Plant może ubiegać się o tzw. Biały Certyfikat świadectwa energetycznego.

Ograniczona liczba miejsc na wizycie, o wpisaniu na listę decyduje kolejność przesłania zgłoszenia.


Patroni medialni: Automatyka, AutomatykaOnLine, eGospodarka, wysokienapiecie.pl

Serdecznie zapraszamy na naszą konferencję, a osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o kontakt: +48 22 458 66 10, http://www.gbip.com.pl/

Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Wielu użytkowników traktuje instalację fotowoltaiczną jako całkowicie bezobsługową – po podłączeniu do sieci nic już przy niej nie robi. Oczywiście można tak postępować, bo fotowoltaika nie wymaga dodatkowej uwagi. Ale jeśli chcemy się nią cieszyć przez 30-40 lat, a tyle wytrzymają dobre panele, musimy ją serwisować i czyścić.
Instalacja fotowoltaiczna w trakcie czyszczenia
Instalacja fotowoltaiczna
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Dlaczego Ukraina odłączyła się od postsowieckiego systemu elektroenergetycznego i – częściowo – od zachodnioeuropejskiego? Jak radzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego? Dlaczego natychmiastowa synchronizacja Ukrainy i Mołdawii z resztą Europy nie jest możliwa i kiedy może do niej dość? Kto jeszcze, poza tymi państwami, chce się zsynchronizować z europejską siecią i dlaczego?
Synchronizacja Ukrainy z europejską siecią w 13 pytaniach i odpowiedziach
Zgodnie z zapowiedziami duńska agencja ochrony środowiska Miljøstyrelsen wydała nowe decyzje środowiskowe dla dwóch lądowych odcinków Baltic Pipe. Duński operator Energinet zapowiada jak najszybsze wznowienie prac budowlanych, przerwanych w czerwcu zeszłego roku.
Duńczycy wznawiają budowę Baltic Pipe