Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Technologia
  4. >
  5. Magazyny energii
  6. >
  7. GC PowerNest – nowy magazyn energii od polskiej marki

GC PowerNest – nowy magazyn energii od polskiej marki

Materiał Partnera
Większa niezależność od sieci energetycznej i wyższe oszczędności z fotowoltaiki - w realizacji tych celów pomaga nowy magazyn energii w ofercie marki Green Cell. GC PowerNest ma 5 kWh pojemności i został stworzony z myślą o mieszkańcach domów jednorodzinnych, ale te urządzenia można łączyć między sobą, by gromadzić większy zapas energii.
gc-powernest 002

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem – nie tylko w Niemczech, gdzie montuje się ich kilkadziesiąt tysięcy rocznie, ale także w Polsce. Dzieje się tak, ponieważ użytkownicy szukają niezależności od sieci energetycznej i chcą wykorzystywać zieloną energię wprost ze swojej elektrowni.

Na ich potrzeby odpowiada GC PowerNest – najnowszy magazyn energii od Green Cell. Energia zgromadzona przez jedno takie urządzenie wystarczy, by przez sporą część doby podtrzymać działanie kluczowych urządzeń w domu. 5 kWh gwarantuje między innymi: 3 dni pracy lodówki (1400 W/doba), 6 godzin pracy pralki (1000 W) czy 82 godziny oglądania telewizji (60 W).

gc powernest 001
Magazyn energii GC PowerNest

Ogniwa umieszczone w urządzeniu ładują się w ciągu dnia, by służyć użytkownikom w dowolnym momencie i wykorzystać potencjał fotowoltaiki. W ten sposób, zużycie prądu z sieci energetycznej jest zdecydowanie niższe, a dom staje się bardziej oszczędny i ekologiczny.

GC PowerNest – zawsze gotowy do (współ)pracy

Osoby, które potrzebują większego zapasu energii, mogą wykorzystywać kilka urządzeń GC PowerNest. W jednej instalacji można połączyć ze sobą aż 8 magazynów, by osiągnąć imponującą pojemność 40 kWh. GC PowerNest jest kompatybilny z falownikami wiodących producentów, więc użytkownicy mogą swobodnie dobierać poszczególne elementy swojej przydomowej elektrowni.

Nad urządzeniem pracował zespół R&D Green Cell, który brał udział w doborze komponentów oraz testowaniu magazynu energii. Wewnątrz GC PowerNest znajdują się nowoczesne ogniwa LiFePO4, które są bezpieczniejsze od popularnych ogniw litowo-jonowych (li-ion), a jednocześnie oferują znacznie dłuższą żywotność. Urządzenie jest też wyposażone w niezbędne zabezpieczenia, między innymi przed przeciążeniem, przegrzaniem oraz przepięciem.

Green Cell objął GC PowerNest 10-letnią gwarancją. Cena urządzenia to 14 995,98 zł.

Od powerbanka do magazynu energii

Green Cell to ambitna firma technologiczna z Krakowa, która posiada własny, 30-osobowy zespół R&D odpowiedzialny za rozwój autorskich produktów. Marka coraz śmielej kieruje się w stronę rozwiązań związanych z zarządzaniem energią w domach, fotowoltaiką czy akcesoriów do pojazdów elektrycznych – ładowarek, kabli oraz baterii. Magazyn energii GC PowerNest jest tego doskonałym przykładem.

gc powernest 003
Magazyn energii GC PowerNest

Najnowszy produkt Green Cell będzie elementem spójnego ekosystemu produktów, takich jak ładowarki do samochodów elektrycznych, inwertery napięcia, baterie do e-bike, akumulatory wraz z szeroką gamą akcesoriów. To projekty, które wzajemnie się uzupełniają, a ich szczegóły zostaną przedstawione w najbliższych miesiącach.

* * * * * * * * * * * * * * * *

Informacja o Green Cell

Green Cell – firma technologiczna założona w 2013 roku w Krakowie, która przyczynia się do rozwoju świata zrównoważonej energii. Ofertę marki tworzą baterie, akumulatory, zasilacze, ładowarki i kable do urządzeń mobilnych, a także akcesoria do pojazdów elektrycznych. Green Cell prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach i stale rozwija oferowane technologie. Firma zatrudnia ponad 350 osób, a w 2020 roku jej przychody przekroczyły 190 mln zł. Założycielem i CEO Green Cell jest Paweł Ochyński.

Strona producenta: https://greencell.global/

Technologie wspiera:
Rosja specjalnie nie odczuje amerykańskiego embarga na import rosyjskiej ropy. Ani jedna ani druga strona nie są dla siebie znaczącymi partnerami w handlu ropą. Na razie wydaje się, że większe znaczenie ma ostracyzm traderów wobec rosyjskich dostawców. Ale pokusa skorzystania z okazji będzie coraz silniejsza
russia oil styled flag barrels isolated on white background. 3d
russia flag oil barrels isolated on white background. 3d illustration
Agresja Rosji na Ukrainę spowoduje, że Unia Europejska zmienia swoje podejście w kwestii polityki energetycznej. Wśród propozycji jest większe wykorzystanie odnawialnej energii i podniesienie efektywności energetycznej. Pomoże to zmniejszyć zależność Europy od importowanych paliw kopalnych i obniżyć rachunki. Czy zatem polskie gospodarstwa domowe powinny przechodzić z węgla na gaz?
remont-termomodernizacja-dom
Partner działu Klimat:
Zielone technologie rozwijają:
Materiał Partnera
Wielu użytkowników traktuje instalację fotowoltaiczną jako całkowicie bezobsługową – po podłączeniu do sieci nic już przy niej nie robi. Oczywiście można tak postępować, bo fotowoltaika nie wymaga dodatkowej uwagi. Ale jeśli chcemy się nią cieszyć przez 30-40 lat, a tyle wytrzymają dobre panele, musimy ją serwisować i czyścić.
Instalacja fotowoltaiczna w trakcie czyszczenia
Instalacja fotowoltaiczna
Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera: