Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. Fotowoltaika
  4. >
  5. Koszt fotowoltaiki
  6. >
  7. Szwajcarska jakość fotowoltaiki już w Polsce

Szwajcarska jakość fotowoltaiki już w Polsce

Materiał Partnera
Meyer Burger to szwajcarska firma technologiczna, która od ponad 40 lat wyznacza trendy w dziedzinie fotowoltaiki. Meyer Burger i SunSol rozpoczęły współpracę w 2021 roku. Umowa o partnerstwie została podpisana pod koniec ubiegłego roku. SunSol z Gdańska jako jedna z pierwszych firm fotowoltaicznych w Polsce może pochwalić się partnerstwem z Meyer Burger.
PV die neuste Generation [3]

O Meyer Burger

Meyer Burger działa na rynku od prawie 70 lat. Natomiast od ponad 40 lat wpływa na rozwój energetyki słonecznej na całym świecie. Firma produkuje wysokiej jakości ogniwa i moduły słoneczne w swoich najnowocześniejszych zakładach we Freibergu (Saksonia) i Bitterfeld-Wolfen (Saksonia-Anhalt). Meyer Burger posiada również filie w Azji i jeszcze w tym roku rozpocznie produkcję modułów w nowym zakładzie produkcyjnym w Arizonie, USA. Obecnie zdecydowana większość modułów słonecznych produkowanych na całym świecie oparta jest na technologiach, które zostały opracowane i wprowadzone przez Meyer Burger.

Meyer Burger od początku swojego istnienia skupia się na wysokiej jakości i wydajności produktów. Ponadto, firma stosuje stwierdzenie „zrównoważony rozwój” w praktyce, nie tylko w sloganach reklamowych. Swoje moduły produkuje wyłącznie w Niemczech i zoptymalizowała drogę transportu, aby zredukować emisję CO2. W przeciwieństwie do innych producentów, Meyer Burger całkowicie rezygnuje z użycia ołowiu (toksycznego metalu ciężkiego) w swoich modułach solarnych, używa znacznie mniej rozpuszczalników, dostarcza swoim zakładom produkcyjnym wyłącznie energię odnawialną i przetwarza panele słoneczne w jak najszerszym zakresie.

Współpraca z SunSol

Dzięki porozumieniu o partnerstwie SunSol z Meyer Burger produkty szwajcarskiego koncernu są już dostępne w ofercie SunSol.

Firma Meyer Burger to bez wątpienia producent klasy premium, dlatego też zostając ich partnerem trzeba reprezentować zbliżone standardy – mówi Michał Kitkowski, prezes Zarządu spółki SunSol z Gdańska. –  Cieszę się z tej współpracy. W Polsce z wykorzystaniem modułów firmy Meyer Burger zrealizowaliśmy już kilka instalacji. Klienci, którzy wybrali Meyer Burger postawili na trwałość paneli, wysoką wydajność i, co również warto zaznaczyć, piękny design – podkreśla Kitkowski.

SunSol dzięki współpracy z Meyer Burger w swojej ofercie ma trzy najnowsze typy modułów solarnych tego producenta. Są to:

  • Black (moc nominalna 375–395 Wp, wydajność: 20,4 – 21,5 procent, czarna folia „backsheet”) –moduł solarny heterozłączowy SmartWire
  • White (moc nominalna 380-400 Wp, wydajność: 20,7 – 21,7 procent, biała folia na spodzie) – moduł solarny heterozłączowy SmartWire
  • Glass (moc nominalna 370-390 Wp, wydajność: 20,6 – 21,8 procent, przezroczysty szklany spód) – moduł solarny heterozłączowy SmartWire.
meyer panele

Zaprezentowane moduły przystosowane są do użytku przez klientów indywidualnych w mikro instalacjach fotowoltaicznych. Meyer Burger podkreśla jednak, że jeszcze w tym roku planuje rozpoczęcie produkcji płyt również dla sektora komercyjnego jeszcze w tym roku.

SunSol i Meyer Burger – ta sama misja: ratujmy środowisko

Meyer Burger dba o to, by znacząco ograniczyć ślad węglowy przedsiębiorstwa. Korzysta głownie z transportów kolejowych i najwięcej produktów sprzedaje w Europie. SunSol dołączył do wąskiego grona partnerów z Polski.

– Podejmując współpracę z Meyer Burger wiedziałem, że to firma, która ma wiele wspólnego z SunSol – wspomina prezes Kitkowski. – Chodzi przede wszystkim o przykładane jak największej wagi do ochrony środowiska i zachowania najwyższej jakości. Meyer Burger produkuje swoje moduły w Europie, kładzie nacisk na ograniczenie śladu węglowego, poddaje recyklingowi swoje moduły, a do tego stawia na najwyższą jakość oferowanych produktów. Podobną misję ma SunSol, gdzie też chcemy, by nasi klienci wiedzieli, że trafili do profesjonalnej firmy, która ma jasną misję: ochronę środowiska. Ponadto w SunSol naszym klientom przede wszystkim doradzamy i wspieramy ich na każdym etapie: od rozważania do zakupu fotowoltaiki – podkreśla Kitkowski.

Aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna będzie najbardziej wydajna przez wiele lat, warto skorzystać z usług firmy, której zaufali tylko najlepsi producenci komponentów instalacji fotowoltaicznych. Taką firmą jest właśnie SunSol z Gdańska, która od 2013 roku oferuje swoim klientom z całej Polski instalacje fotowoltaiczne na miarę ich potrzeb.

Meyer Burger to innowacyjne technologie od teraz w SunSol

Szwajcarska firma z zakładami produkcyjnymi w Niemczech ulepszyła specjalną technologię komórkową heterozłączy (HJT) dzięki unikalnej strukturze komórek warstwowych. Dzięki temu ogniwa HJT firmy Meyer Burger mają znacznie wyższą zdolność pochłaniania energii słonecznej niż tradycyjne ogniwa, a opór przepływu przekształcanego prądu przez moduł jest mniejszy. Również przy mniejszym nasłonecznieniu, np. przy częściowym zacienieniu modułów.

Meyer (1)

Ponadto Meyer Burger rozwinął swoją własną technologię SmartWire (SWCT), która polega na specjalnym łączeniu ogniw tak, by jeszcze bardziej zwiększyć wydajność fotowoltaiki. W tej technologii wyjątkowo cienkie druciki zmniejszają zacienienie ogniw solarnych nawet o 30 proc. Dzięki temu moduły absorbują więcej energii i dłużej wytwarzają prąd, co znacznie zwiększa moc osiąganą z powierzchni paneli dachowych. Technologia SWCT polepsza stabilność ogniw i odporność modułów na mikropęknięcia, które są jednym z najczęstszych powodów strat energii w instalacjach fotowoltaicznych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach Meyer Burger, skontaktuj się z doradcą energetycznym SunSol. Dowiesz się, jaka instalacja fotowoltaiczna będzie dla Ciebie najlepsza, ile za nią zapłacisz i po ilu latach inwestycja w fotowoltaikę zwróci Ci się w całości.

Technologie wspiera:
Fotowoltaikę wspiera:
Traderzy wstrzymują zakupy rosyjskiej ropy i skroplonego gazu bo sankcje finansowe utrudniają zawarcie transakcji. Stawki za fracht i ubezpieczenie rosną w oczach. Analitycy wróżą ekstremalne skoki i spadki cen - rynek reaguje nerwowo na wszystkie wiadomości, a nawet na plotki.
paliwo benzyna ropa
Ze wstępnych danych wynika, że tegorocznego lata zużycie benzyny w UE osiągnęło najwyższy poziom od 10 lat.
Partner działu Klimat:
Rynek energii rozwija: