Menu
Patronat honorowy Patronage

ME: proponowane stawki opłat za wodę uderzą w cały sektor

Minister energii ostrzega przed wzrostem cen energii oraz pogorszeniem rentowności górnictwa i energetyki, jeżeli w życie wejdą stawki opłat za wodę w wysokości zaproponowanej przez Ministerstwo Środowiska. Obciążone zostanie całe społeczeństwo, stawki nie pozostaną bez wpływu na konkurencyjność całej gospodarki – alarmuje minister.

{loadmodule mod_email}

Wykup dostęp online i przeczytaj do końca

Kup dostęp

Partnerzy portalu

Australia w Polsce raczej nie kojarzy się z gazem. Tymczasem kraj ten jest prawdziwą potęgą, zarówno jeśli chodzi o złoża, jak i na przykład skraplanie gazu. Australijczycy będą doradzać Gaz-Systemowi przy Baltic Pipe, ale mają do zaoferowania również swoje technologie.

Partnerzy portalu

"Wydobycie”, czy jak mówią inni – „wykopanie” bitcoinów oraz obrót nimi pochłania już rocznie tyle energii, co średniej wielkości państwo. Weryfikacja tylko jednej bitcoinowej transakcji to odpowiednik miesięcznego zużycia prądu przez średnią polską rodzinę. Jak to się dzieje? Wyjaśniamy.

Technologie wspiera:

Partnerzy portalu

Sejmowa komisja ds. Komisja do Spraw Energii i Skarbu Państwa przyjęła poprawkę do ustawy o rynku mocy zwiększającą obowiązek hanldu energią elektryczna na Towarowej Giełdzie Energi. Obligo giełdowe wyniesie 30%. Poprawkę zgłosił klub parlamentarny PiS, a poparł ją rząd.

Rynek energii wspiera:
Rynek energii wspiera:

Partnerzy portalu

Dziennikarz wysokienapiecie.pl odpowiada na pytanie czy Polska ogranicza produkcję prądu z węgla najszybciej w Europie.

Partnerzy portalu