Menu
Patronat honorowy Patronage

TOK FM – o polityce surowcowej

Bartłomiej Derski mówił na antenie TOk FM o polityce surowcowej Polski.

Bartłomiej Derski mówił na antenie TOk FM o polityce surowcowej Polski.

– W polskiej branży wydobywczej mamy do czynienia z internalizacją zysków i eksternalizacją kosztów. Prościej mówiąc na tym, ile zarabiały spółki górnicze skorzystali przede wszystkim pracownicy tych firm, częściowo także Skarb Państwa. Jednak gdy teraz tracą, dopłacamy do nich wszyscy. Jeśli spojrzymy na przykład na KGHM i porównamy średnią płacę jej pracowników, przekraczającą ze wszystkimi dodatkami 9 tys. zł, do średniej krajowej, to będzie to najlepsza ilustracja tego o czym mówię – zwracał uwagę red. Derski.

Cała audycja do wysłuchania na stronie radia TOK FM

Wszystkim Paniom, a szczególnie naszym czytelniczkom, życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet! Z tej okazji mamy do wygrania (nie tylko dla pań) dwie książki "Babska szychta" o kobietach w górnictwie.

Operator polskich sieci energetycznych ma ambiwalentne odczucia po propozycjach Brukseli. Nie kryje, że wprowadzenie rynku mocy w Polsce może zostać zablokowane przez Komisję Europejską.

- Stosujemy tę samą strategię co wielkie firmy górnicze, takie jak Glencore czy Xstrata - mówią w Kompanii Węglowej. - Ale Glencore nie ma połowy rynku i nie dostaje wsparcia od państwa - ripostują konkurenci.