Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. „Rzeczpospolita” – o integracji rynków energii

„Rzeczpospolita” – o integracji rynków energii

Poniedziałkowa "Rzeczpospolita", powołując się informacje portalu WysokieNapiecie.pl, pisze o odległej perspektywie integracji europejskich rynków energii elektrycznej.

Poniedziałkowa „Rzeczpospolita”, powołując się informacje portalu WysokieNapiecie.pl, pisze o odległej perspektywie integracji europejskich rynków energii elektrycznej.

– Za niespełna tydzień Komisja Europejska zaproponuje większą integrację rynku energii. Według informacji portalu WysokieNapięcie.pl będzie się to wiązać z przeniesieniem części kompetencji państwowych operatorów energii i gazu do regionalnych centrów, które mogłyby w czasie rzeczywistym reagować na niedobory mocy w danym kraju – czytamy w otwarciu biznesowych stron „Rzeczpospolitej”

Więcej: Rzeczpospolita z 16 lutego 2015 r. oraz na ekonomia.rp.pl

Legislacyjne wrzutki, przerywane posiedzenia, nocne głosowania – w takim klimacie kończą się pięcioletnie prace nad ustawą o odnawialnych źródłach energii. O co toczy się walka?
wiatrak komin
Zielone technologie rozwijają:

Łącząc swoje spółki energetyczne resort skarbu  nastawi całą polską energetykę na jeden scenariusz.  A jeśli się nie ziści?

stop
Rynek energii rozwija:

W ustawie o odnawialnych źródłach energii znalazły się istotne i nieoczekiwane zmiany dot. m.in. wsparcia prosumentów, aukcji i opłaty OZE, a nawet… siedziby Operatora Rozliczeń Energii Odnawialnej (OREO SA) – informuje Obserwator Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl.

wiatraki legnickie pole
Rynek energii rozwija:

Maroš Šefčovič dla WysokieNapiecie.pl: Nie możemy polegać na rozwiązywaniu problemów energetyki przez poszczególne kraje.
Jak się dowiedzieliśmy, Komisja Europejska chce odebrać część kompetencji krajowym operatorom sieci.

flagi UE