Menu
Patronat honorowy Patronage

Polskie Radio – o unijnym rynku gazu

Rafał Zasuń w rozmowie z Polskim Radiem zwracał uwagę na potrzebę wzmocnienia wewnątrzunijnego rynku handlu gazem.

Rafał Zasuń w rozmowie z Polskim Radiem zwracał uwagę na potrzebę wzmocnienia wewnątrzunijnego rynku handlu gazem.

– Łączniki są potrzebne, aby gaz mógł swobodnie krążyć. Jeżeli budujemy łączniki, a np. niemiecki E.ON nie może odsprzedawać swojego gazu, to łączniki na nic nam się nie przydadzą. Rozbudowę infrastruktury musimy łączyć ze swobodą obrotu gazem – mówił na antenie Polskiego Radia red. Zasuń.

Cały materiał na stronach Polskiego Radia

Ministerstwo Skarbu Państwa wycofa się z konsolidacji grup energetycznych? Przeciwko połączeniu PGE z Energą zaprotestowali pomorscy samorządowcy i biznesmeni. Nieoficjalnie mówi się, że ich veto poparł wciąż najbardziej wpływowy na Pomorzu polityk – Donald Tusk.

Posłowie na piątkowym posiedzeniu plenarnym Sejmu przywrócili przepisy do ustawy o OZE przepisy dające właścicielom mikroinstalacji gwarantowaną cenę sprzedaży energii. Czy to koniec potyczki w sprawie wsparcia dla energetyki odnawialnej?

Znamy treść listu Komisji Europejskiej do polskiego rządu w sprawie pomocy publicznej dla górnictwa

Jaki jest klient 21. wieku? Czy multi-utility jest strategią na nowe czasy? Pytania, na które musi sobie odpowiedzieć wiele menadżerów z sektora energetyki będą stanowić sedno rozmów polskich i zagranicznych ekspertów zaproszonych do dyskusji w ramach Międzynarodowego Kongresu Naukowo–Przemysłowego ENERGIA.21 „Innowacyjne przedsiębiorstwo energetyczne”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-27 maja w Poznaniu podczas targów Expopower.