Dziennik Metro powołuje się na informacje portalu WysokieNapiecie.pl o losach tzw. poprawki prosumenckiej, którą zajmuje się Senat.
Specjalistyczny portal WysokieNapiecie.pl podał, że Platforma Obywatelska planuje odrzucić poprawkę. Wtedy ustawa wróci do Sejmu i nie wiadomo, czy znów znajdzie się większość do jej przywrócenia – czytamy w Metrze i na Gazeta.pl.
We wtorek 27.01 zaczną się trudne rozmowy z Brukselą o planie ratowania górnictwa. Zdaniem UOKiK rząd nie ma wyboru: kopalnie, które dostały pomoc publiczną muszą zostać zamknięte.