Menu
Patronat honorowy Patronage

„Bloomberg Businessweek” – kompendium sytuacji w górnictwie

Artykuł dziennikarzy WysokieNapiecie.pl otwiera najnowsze wydanie Bloomberg Businessweek Polska.

Artykuł dziennikarzy WysokieNapiecie.pl otwiera najnowsze wydanie Bloomberg Businessweek Polska.

– Ustępując górniczym związkom, rząd podłożył sobie bombę z opóźnionym zapłonem. Kluczowe pytanie: czy wybuchnie przed wyborami parlamentarnymi? – pytają na „jedynce” tygodnika Justyna Piszczatowska i Rafał Zasuń.

– Ale to, co się będzie działo dalej, jest już w zasadzie rozstrzygnięte, niczym w greckim dramacie. Role są rozpisane, finał w gruncie rzeczy też jest znany. Nie wiadomo tylko, jak długo widzowie będą mogli obserwował sztukę. W najbardziej nieoczekiwanym momencie pojawi się bowiem na scenie Komisja Europejska. Jej rola zapisana jest w decyzji Rady EU nr 787 z 2010 roku. Mówi ona, że pomoc publiczna dla kopalń jest dozwolona wyłącznie na ich zamykanie – piszą dalej dziennikarze WysokieNapiecie.pl.

Cały artykuł w Bloomberg Businessweek Polska nr 4(133)/2015 z 26 stycznia 2015 roku

Zajawka artykułu na stronie internetowej Bloomberg Businessweek

We wtorek 27.01 zaczną się trudne rozmowy z Brukselą  o planie ratowania górnictwa. Zdaniem UOKiK rząd nie ma wyboru: kopalnie, które dostały pomoc publiczną muszą zostać zamknięte.  

Rafał Zasuń w rozmowie z dziennikarzami TVN24 zwracał uwagę, że wyjątkowo częsta rotacja w zarządzie Kompanii Węglowej jest jednym z problemów największego producenta węgla w UE.

Polska Agencja Prasowa potwierdziła informacje portalu WysokieNapiecie.pl o rozpoczęciu przez Komisję Europejską badania pomocy publicznej przyznanej Kompanii Węglowej.

Tygodnik Newsweek na swoich stronach przywołuje informacje portalu WysokieNapiecie.pl o rozpoczętych rozmowach ws. pomocy publicznej, która ma uratować miejsca pracy w kopalniach należących do Kompanii Węglowej.