Menu
Patronat honorowy Patronage

Dziennikarze WysokieNapiecie.pl na antenach TOK FM i „Trójki” o sytuacji w Kompanii Węglowej

Justyna Piszczatowska w TOK FM, Rafał Zasuń w radiowej "Trójce" i Bartłomiej Derski ponownie w TOK FM tłumaczyli i relacjonowali prace legislacyjne nad "ustawą górniczą", która ma uratować Kompanię Węglową.

Justyna Piszczatowska w TOK FM, Rafał Zasuń w radiowej „Trójce” i Bartłomiej Derski ponownie w TOK FM tłumaczyli i relacjonowali prace legislacyjne nad „ustawą górniczą”, która ma uratować Kompanię Węglową.

– Nie jest tak, że rząd nie ma strategii dla sektora górniczego i energetyki. Takie strategi – chociażby w formie polityki energetycznej Polski są, ale rząd wielu zapisów po prostu nie realizuje. W przypadku górnictwa, obowiązująca od kilku lat Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku przewidywała utworzenie specjalnego funduszu węglowego, który miał pomagać w finansowaniu nowych ścian i pokładów. Nie zrobiono w tej sprawie nic – mówił w audycji Post Factum Bartłomiej Derski.

Justyna Piszczatowska w „Światopoglądzie” TOK FM

Bartłomiej Derski w „Post Factum” TOK FM

Janusz Piechociński, wicepremier, minister gospodarki i szef koalicyjnego PSL nie odda łatwo nadzoru nad górnictwem z powrotem do MSP, kierowanego przez ludzi PO?

Red. Rafał Zasuń w komentarzu dla Dziennika mówi o odpowiedzialności premiera Tuska za uspokajanie górników w miejsce restrukturyzacji Kompanii Węglowej.

Górnicy sprzeciwiają się zamykaniu kopalń i przekonują, że za obecną sytuację Kompanii Węglowej odpowiada rząd. Mają rację, ale etatów tym nie uratują.

O tym jak ratować Kompanię Węglową, a nie pogrążyć pozostałych spółek górniczych i energetycznych oraz o losach ludzi zwalnianych z czterech kopalń przeznaczonych do likwidacji mówił w rozmowie z Karoliną Bacą-Pogorzelską pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk.