Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. IAR – o rekomendacjach dla premier Kopacz ws. górnictwa

IAR – o rekomendacjach dla premier Kopacz ws. górnictwa

Rafał Zasuń mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową o tym, co powinny zawierać rekomendacje rządowego zespołu ds. sytuacji w górnictwie.

Rafał Zasuń mówi w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową o tym, co powinny zawierać rekomendacje rządowego zespołu ds. sytuacji w górnictwie.

– Zespół międzyresortowy ds. górnictwa zdaje sobie sprawę z tego, ze śląskie górnictwo nie może tak funkcjonować i mam nadzieję, że przekaże pani premier rekomendacje co do cięcia kosztów i zamykania nierentownych kopalń – mówił dla IAR red. Zasuń

Cała wypowiedź na stronach Polskiego Radia

- Węgiel pozostanie kluczowym surowcem energetycznym, ale nie oczekujmy, że popyt na niego zacznie rosnąć – mówił Fatih Birol, główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), prezentując w Londynie raport "World Energy Outlook 2014".

wegiel plomien

Po fiasku programu emisji obligacji na międzynarodowych rynkach są dwa wyjścia: radykalny plan restrukturyzacji kopalń albo podsypanie kasy przez rząd. To pierwsze może uratować Kompanię Węglową, to drugie tylko przedłuży jej agonię.

wegiel zwaly us

Energetyka odnawialna w Polsce ma przed sobą dobre perspektywy – przekonują autorzy raportu "Inwestycje w energetykę odnawialną w Polsce. Przegląd rynkowy dla inwestorów". Banki ponownie chcą finansować inwestycje w OZE, chociaż już na nowych warunkach.

moce oze-przyrost
Zielone technologie rozwijają:

O deklaracjach premier Ewy Kopacz na temat cen energii i efektach szczytu klimatycznego Unii Europejskiej w programie "Czarno na białym" TVN24 mówił Bartłomiej Derski.