Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. PAP, Onet – o zamówieniach publicznych w energetyce

PAP, Onet – o zamówieniach publicznych w energetyce

Rafał Zasuń w rozmowie z Polską Agencja Prasową porównuje wybór wykonawców elektrowni w krajach zachodnioeuropejskich i Polsce.

Rafał Zasuń w rozmowie z Polską Agencja Prasową porównuje wybór wykonawców elektrowni w krajach zachodnioeuropejskich i Polsce.

Ekspert portalu WysokieNapiecie.pl Rafał Zasuń uważa, że takie spory biorą się z anachronizmu jakim jest obecnie stosowanie ustawy o zamówieniach publicznych do budowy elektrowni. Firmy energetyczne w UE wybierają jako wykonawców przedsiębiorców, z którymi im się dobrze współpracuje, do których mają zaufanie. Budowa elektrowni jest kwestią dużo bardziej skomplikowaną technicznie niż budowa drogi, więc ważne jest żeby na każdym etapie można coś wyjaśnić, zmienić, dostosować, np. wielkość elektrowni do zmieniających się wymagań rynkowych. Tymczasem prawo zamówień publicznych de facto to uniemożliwia” – powiedział PAP.

Cały artykuł PAP na portalu Onet.pl

Powietrze w Polsce jest czyste, czy brudne? Jak wyglądamy pod tym względem na tle innych krajów? Jak do tego stanu rzeczy przyczynia się produkcja energii elektrycznej i czy w gospodarce węglowej społeczeństwo może być zdrowe? - debata Instytutu na rzecz Ekorozwoju.

 

wegielazdrowie
Rynek energii rozwija:

Hiszpan Miguel Arias Cañete będzie nowym komisarzem ds energetyki i klimatu. ‬Za to Alenka Bratušek,‭ ‬która miała być wiceszefową KE odpowiedzialną za unię energetyczną zaprzepaściła swoje szanse.‭ Kto przyjdzie na jej miejsce?

canete1
Rynek energii rozwija:

Koncesje, certyfikaty ISO i kary - rząd próbuje zupełnie zablokować import węgla spoza UE do Polski  Ale embargo nie uratuje tonących spółek węglowych Górnego Śląska.

guido 3

Ministerstwo odrzuciło wszystkie istotne uwagi do projektu ustawy o OZE. O losach ustawy wartej od 4 do 10 mld zł rocznie zdecydują teraz posłowie.

wiatraki legnickie pole 2
Zielone technologie rozwijają: