Menu
Patronat honorowy Patronage
  1. Główna
  2. >
  3. WysokieNapiecie.pl w mediach
  4. >
  5. TVN24 – o efektach szczytu klimatycznego UE

TVN24 – o efektach szczytu klimatycznego UE

O deklaracjach premier Ewy Kopacz na temat cen energii i efektach szczytu klimatycznego Unii Europejskiej w programie "Czarno na białym" TVN24 mówił Bartłomiej Derski.

O deklaracjach premier Ewy Kopacz na temat cen energii i efektach szczytu klimatycznego Unii Europejskiej w programie „Czarno na białym” TVN24 mówił Bartłomiej Derski.

Każdy kto mówi, że za szesnaście lat ceny energii nie będą wyższe raczej składa deklaracje polityczne, niż jest wstanie to rzeczywiście przewidzieć. To jakie będą ceny zależeć będzie także od tego po ile wydobywać będziemy węgiel, czy sprowadzać go zza granicy. Jest wiele czynników, które zdecyduje o tym ile rzeczywiście zapłacimy za prąd – mówił w programie red. Derski.

Program „Czarno na białym”

Elektrownia Opole II może być jedną z ostatnich wielkich inwestycji węglowych. Rząd jest z niej dumny, ale powinna być dla też dla niego  nauczką i zachętą do zmian przepisów.  

opolekopacz

W komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej Bartłomiej Derski ocenia rządowe pomysły dalszej konsolidacji spółek energetycznych.

♦ Los  polskich spółek węglowych zależy od rekinów finansjery w Londynie i Nowym Jorku.

♦ Kompania Węglowa dostała niezłe ratingi od międzynarodowych agencji.

♦ KW uzgodniła także transakcję sprzedaży czterech kopalń Węglokoksowi za 2,5 mld zł.

KW sciana